Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişe ile su içinde yüzen çiçek yapımı başlığı altında ilginizi çekebilecek kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişeler dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Bu şişeleri bütün olarak ya da sadece bazı kısımlarını kullanarak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız pet şişe ile su içinde yüzen çiçek yapımı da bu tür çalışmalara bir örnektir. Siz de pet şişe ile yapılan bu kolay çalışmayı denemek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı

Evde pet şişeden dekoratif süs yapmak için toz sim ve yapay çiçek kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak küçük bir pet şişe temin etmeniz gerekiyor. Bu şişenin ağız kısmından geçebilecek bir yapay çiçek ile harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Uygulamanın yapımında küçük boyutta su ve içeceklerin şeffaf renkteki pet şişelerini kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı-1
Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı-1

Kullanacağınız renkli toz sim sayesinde su renkleneceği için ortaya daha şık bir görünüm çıkacaktır. İçinde yüzen çiçek bulunan böyle bir dekoratif süsü salon ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir pet şişe
  • Yapay çiçek
  • Renkli toz sim
  • Su
  • Bir kap ve suyu karıştırmak için çubuk

Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde güzel bir çiçekli dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Pet şişenin üzerinde yapışkanlı etiket varsa uygulama öncesinde bunu çıkararak şişeyi temizleyin.

  • Suyu renklendirmek için bir kaba koyun ve içine biraz sim dökerek çubuk ile güzelce karıştırın. Bir süre sonra simin rengi suya çıkacaktır.
  • Yapay çiçeğin sapını pet şişeye uygun boyutta kesin.
  • Sapını kestiğiniz çiçeği pet şişenin ağız kısmından içeri doğru ittirerek yerleştirin.
  • Sonrasında hazırlamış olduğunuz renkli suyu yavaş bir şekilde pet şişenin içine dökün.
  • Şişeyi ağzına kadar su ile doldurduktan sonra kapağını sıkıca kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile su içinde yüzen çiçek yapımı tamamdır. İsterseniz pet şişenin üzerine süsleme yapabilirsiniz. Uygulamayı sim kullanmadan sade su ile de yapabilirsiniz. Elinizde gazoz ya da soda şişesi varsa pet şişe yerine bunları da kullanabilirsiniz. Evde çiçekli dekoratif süs yapmak isteyenler için aşağıda pet şişe ile su içinde yüzen çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen cam kavanoz varsa daha önce paylaştığımız kavanozdan balerinli biblo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Su İçinde Yüzen Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial