Pet Şişe ile Sabunluk Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile sabunluk nasıl yapılır? bunu öğrenerek siz de evde kendiniz güzel bir sabunluk yapabilirsiniz. Pet şişeleri çöpe atmak yerine farklı geri dönüşüm çalışmalarında kullanabilirsiniz. Sitemizde bu tür çalışmalardan örnekleri sıkça paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen pet şişe varsa bunu sabunluk yapmak için kullanabilirsiniz. Önerimzi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Sabunluk Nasıl Yapılır?

Evde pet şişeden sabunluk yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu şişelerin alt ya da orta kısımları kullanılarak farklı modellerde sabunluklar yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle askılı sabunluk yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Pet şişenin alt ve orta kısmını kullanarak askılı olarak kullanabileceğiniz güzel bir sabunluk tasarlayabilirsiniz. Düz bir sabunluk yapmayı tercih ederseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden sabunluk nasıl yapılır yazımızdaki videolu anlatımı inceleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1,5 litrelik pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Pet şişeye delik açmak için sivri bir nesne

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada 1,5 litrelik su şişesi kullanılmıştır.

Pet Şişe ile Sabunluk Yapımı

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise sabunluk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın ve şişeyi güzelce temizleyin. Daha sonra şişenin alt tarafından yukarı doğru askı şeklinde bir çizgi yapın.

Pet Şişeden Sabunluk Yapımı-1
Pet Şişeden Sabunluk Yapımı-1

Makas ile çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde kesin.

Pet Şişe ile Sabunluk Yapımı-2
Pet Şişe ile Sabunluk Yapımı-2

Bu şekilde sabunluğu yaptıktan sonra askı olan parçanın üst kısmına sivri bir nesne ile delik açın. Buradan ip ya da tel geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Pet Şişe ile Sabunluk Yapımı-3
Pet Şişe ile Sabunluk Yapımı-3

Yukarıda sizlerle evde denemek isteyenler için pet şişeden sabunluk yapımı resimli anlatım paylaştık. Siz de bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde yaparak güzel bir sabunluğa sahip olabilirsiniz. Sabunluğu süslemekk isterseniz üzerine istediğiniz renkte akrilik boya ya da oje ile küçük desenler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile sabunluk yapımı yazımızdaki videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial