Pet Şişe ile Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile çiçek nasıl yapılır bunu öğrenerek evde çok güzel dekoratif çiçekler tasarlayabilirsiniz. Günümüzde birçok atık madde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu malzemelerden birisi de pet şişelerdir. Su ve çeşitli içeceklerin plastik şişeleri ile yapılan geri dönüşüm çalışmaları sonucunda ortaya çok güzel dekoratif ürünler çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlerle pet şişelerin alt tarafını kullanarak çiçek yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Siz de evdeki pet şişeleri değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde pet şişeden çiçek yapmak için şişelerin alt tarafı kullanılmaktadır. Yaptığınız hobi uygulamalarında üst ve orta kısımlarını kullandığınız pet şişelerin alt tarafını atmak yerine bunları güzel bir dekoratif çiçeğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken plastik şişenin tabanını çıkarmak ve bunu makas yardımı ile çiçek şeklinde kesmek. Sonrasında yaptığınız bu çiçeği orjinal hali ile kullanabilir ya da istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Evde kullanmadığınız ojeler varsa bunları çiçekleri renklendirmek için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Pet Şişe ile Çiçek
Pet Şişe ile Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Uygulamanın yapımında su şişesi, 1, 2 ve 2,5 litrelik pet şişeleri kullanabilirsiniz. Çiçekleri boyamak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçek Yapımı

Su şişeleri diğer pet şişelerden daha yumuşak bir yapıda olduğu için bunlar kolay kesilmektedir. Uygulamayı yaparken kolaylık olması bakımından farklı boydaki su şişelerini kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise güzel bir çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile pet şişenin alt kısmını keserek çıkarın. Çiçek yapmak için bunun tabanı kullanılacağı için makas ile biraz daha keserek istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.
  • Şişelerin alt tarafındaki oyuntuları makas ile keserek bunlara çiçek yaprağı şekli verin.
  • Son olarak dekoratif çiçeği oje ya da akrilik boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde farklı renk ve boyutlarda çok güzel çiçekler tasarlayabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile çiçek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe ile kolay dekoratif kase yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile çiçek kase yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial