Nasıl Yapılır?

Pet Bardaktan Yengeç Yapımı

Pet Bardaktan Yengeç Yapımı

Pet bardaktan yengeç yapımı küçük çocukların yapmaktan keyif alacağı güzel bir uygulamadır. Okul öncesi çocukların yaptığı el işi çalışmalarında kesme ve yapıştırma uygulamaları sıkça kullanılmaktadır. Çeşitli malzemeler kullanılarak yapılan hayvan figürleri sayesinde çocukların el becerileri de gelişebilir. Bu tür kolay ve eğlenceli el işi çalışmalarına okul öncesi kategorimizde sıkça yer veriyoruz. Bugün de sizlere pet bardaktan yengeç yapabileceğiniz pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Siz de çocuğunuzla birlikte sevimli bir yengeç yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane kırmızı renkli pet bardak
 • Kırmızı renkli fon kartonu
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Göz ve ağız yapmak için kırmızı ve siyah boya
 • İnce uçlu fırça

İsterseniz aynı uygulamayı beyaz karton bardak kullanarak da yapmanız mümkün. Böyle bir durumda uygulama öncesinde karton bardağı kırmızı renge boyamanız gerekiyor.

Pet Bardaktan Nasıl Yengeç Yapılır?

Pet bardaktan yengeç yapmak için yengecin kıskaçlarını ve diğer parçalarını yaptıktan sonra bunları pet bardağa yapıştırmanız gerekiyor. Çocuğunuz küçükse bu çalışmayı yaparken ona yardım etmeniz gerekebilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda kısa sürede güzel bir yengeç yapabilirsiniz.

 • İşe ilk olarak yengecin kıskaçlarını yapmakla başlayın. Kırmızı fon kartonuna kurşun kalem ile yengecin kıskaçlarını ve diğer parçalarını çizin.
 • Çizdiğiniz bu parçaları makasla dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Kırmızı pet bardağı ters olarak çevirin. Bunun arkasına yengecin kıskaçlarını ve diğer parçaları dikkatli bir şekilde yapıştırın.
 • Siyah ve beyaz boyalar yardımı ile yengecin gözlerini ve ağzını yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz yengecin gözlerini yapmak için eva kağıdı kullanabilir ya da oyuncak göz takabilirsiniz. Elinizde pul ya da küçük boncuklar varsa bunlarla da göz yapabilirsiniz.

Yaptığınız bu sevimli yengeci çocuğunuzun odasında dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak başka hayvan figürleri de yapmanız mümkün. İsterseniz bu uygulamanın benzeri bir çalışma olan pet bardaktan inek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Okul öncesi çocukların yapabileceği kolay bir çalışma arıyorsanız aşağıdaki resimden ilham alabilirsiniz.

Pet Bardaktan Yengeç Yapımı

Pet Bardaktan Yengeç Yapımı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

Dekorasyon, El İşleri, Geri Dönüşüm ve Hobi gibi konularda paylaşımlar yapan haber portalı

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top