Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pastel boya baskısı ile kalp yapımı çocukların severek yapacağı kolay bir çalışmadır. Pastel boya okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlerle pastel boya baskısı ile kalp yapımını anlatmak istiyoruz. Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz renk ve boyutta kalpler yapabilirsiniz. Evde duvar süsü ve doğum günü gibi özel günler için kart yaparken bu kolay yöntem çok işinize yarayabilir. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı

Çocuklar boyalar ile yapılan baskı çalımalarından keyif almaktadır. Patates ve çeşitli sebzeler ile yapılan baskı çalışmalarının yanı sıra pastel boyayı yaydırarak da baskı yapılabilmektedir. Evde kolay bir şekilde pastel boya baskısı yapmak için bir kağıda kalp, yaprak ya da istediğiniz başka bir şekli çizin. Bu kağıdı makas ile kestikten sonra kenarını pastel boya ile boyayıp, pamuk ile yaydırın. Bu kolay çalışmayı çocuklarda severek yapacaklardır. Pastel boyanın güzelce dağılmasını sağlamak için çizgiyi biraz kalın yapmanız gerekiyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı-1
Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz kağıt
  • İstediğiniz renkte pastel boya
  • Biraz pamuk
  • Kalem

Bunların dışında kalp çizmek için de bir kağıt parçası da gerekmektedir.

Pastel Boya Baskısı ile Kalp Nasıl Yapılır?

Pastel boya ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir kalp yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak bir kağıda istediğiniz boyutta kalp çizin ve bunu makas ile güzelce kesin.
  • Daha sonra bu kalbin kenarını istediğiniz renkte pastel boya ile birkaç kat boyayın. Çalışmayı koyu renkte boya ile yaparsanız şekil daha belirgin olacaktır.
  • Sonraki aşamada beyaz kağıdın üzerine bu kalbi istediğiniz şekilde yerleştirin ve bir parça pamuk ile boyayı dışa doğru yaydırın.
  • Kalbin etrafından bu şekilde pamuk ile geçtikten sonra üstteki kağıdı kaldırdığınızda ortaya güzel bie kalp baskısı çıkacaktır.

Bu kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel kart ve panolar yapabilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak farklı şekillerde baskılar da çıkarabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda pastel boya baskısı ile kalp yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Okul öncesi çocuklar için kolay bir baskı çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız soğan baskısı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Pastel Boya Baskısı ile Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial