Parmak Baskısı ile Ağaç Yapımı

Parmak Baskısı ile Ağaç Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Pinterest

Parmak baskısı ile ağaç yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacakları bir çalışmadır. Rengarenk parmak boyaları ile yaptıkları boyama çalışmalarından çocuklar çok keyif almaktadır. Bu nedenle bu konudaki örnek çalışmaları sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa siz de onunla birlikte evde rengarenk bir ağaç yapabilirsiniz. Kendi yaptığı ağacı odasının duvarına asmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Parmak baskısı ile ağaç yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Parmak Baskısı ile Ağaç Yapımı

Parmak baskısı küçük çocukların keyif aldığı çalışmalardan birisidir. Parmak boyalarına batırdıkları parmakları ile şekil oluşturmak minikler için oldukça keyiflidir. Bu tür eğlenceli uygulamalar sayesinde çocuğunuza renkleri ve resim yapmayı sevdirebilirsiniz. İsterseniz bir kağıda çocuğunuz parmak baskısı ile ağaç yaparken siz de başka bir kağıda ağaç yaparak ona eşlik edebilirsiniz. Sizinle aynı çalışmayı yapmak çocuğunuz için çok eğlenceli olabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte parmak boyası
  • Palet
  • Fırça
  • Resim kağıdı

Ağacın gövdesini ve dallarını yapmak için açık ya da koyu kahverengi boya gerekmektedir.

Parmak Baskısı ile Nasıl Ağaç Yapılır?

Parmak baskısı ile ağaç yapmak çok kolay bir uygulamadır. Boyalar ve resim kağıdı hazırsa hemen ağaç yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamak.

  • İlk olarak resim kağıdına kahverengi boya ile bir ağaç gövdesi ve dalları çizin.
  • Daha sonra palete boyaları boşaltın.
  • Buradan sonrasını çocuğunuza bırakın. Çocuğunuz parmağını önce boyaya batırıp ardından kağıdın üzerindeki ağaç dalına bastırsın.
  • Bu şekilde dalları rengarenk boyadıktan sonra uygulamanın yapımı tamadır. İsterseniz bu güzel ağacı çocuğunuzun odasının duvarına asabilirsiniz.

Parmak baskısı ile sadece ağaç değil çiçek, ev ve daha birçok farklı şekil oluşturabilirsiniz. Eminiz ki çocuğunuz bu konuda hayal gücünü kullanarak çok güzel fikirler üretecektir. Çocuğunuzla evde farklı bir baskı çalışması yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çatalla çiçek baskısı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda parmak baskısı ile ağaç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Parmak Baskısı ile Ağaç Yapımı Resimli Anlatım
Parmak Baskısı ile Ağaç Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir