Oyuncak Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle oyuncak fincan yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocukların severek yediği pudinglerin kapları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Daha önceden sizlerle bu kapları değerlendirebileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Bugün de puding kabı ile oyuncak fincan yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Küçük çocuğunuz varsa ona oynaması için böyle bir fincan yapmayı düşünebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Oyuncak Fincan Yapımı

Evde oyuncak fincan yapmak için puding kaplarını kullanabilirsiniz. Bu küçük kaplar makas ile kolay bir şekilde kesildiği için zorlanmadan uygulamayı yapabilirsiniz. Puding kabının ağız kısmını çıkardıktan sonra geri kalan parça fincana benzediği için sizin tek yapmanız gereken makas ile üst kısımdaki fazlalık parçayı kesmek. Bu şekilde kabın ağız kısmını kesip fincan şekli verdikten sonra buna eva ile sap yapabilirsiniz. Yaptığınız oyuncak fincanın daha şık görünmesi için bunun ağız kısmına desenli bant ile şerit şeklinde süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Oyuncak Fincan
Oyuncak Fincan

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane puding kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Yapışkanlı eva

Oyuncak Fincan Nasıl Yapılır?

Puding kabı ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak fincan yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak fincan yapmak için puding kabının üst kısmındaki köşeli parçayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Kestiğiniz yerde kalan çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
  • Bu şekilde fincanı hazırladıktan sonra bunun ağız kısmına desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak makas ile yapışkanlı evadan ince bir parça kesin. Bu eva parçasının bir ucunu fincanın içine diğer ucunu da fincanın dış kısmına yapıştırarak sapı yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak fincanın yapımı tamamdır. Bunu oynaması için çocuğunuza verebilirsiniz. İsterseniz bu sevimli fincanı dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda oyuncak fincan yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı malzeme kullanarak dekoratif fincan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden dekoratif fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial