Oyuncak Bebek Saçı Nasıl Yenilenir
Sosyal medyada paylaş

Küçük kız çocukları oyuncak bebeklerin saçlarını yapmayı çok severler. Bebekler ilk alındığında kusursuz görünen saçlar zamanla kötü bir görünüm alabilir. Böyle bir durumda bebeği atıp yenisini almak yerine ona güzel bir saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olmak için yazımızda, oyuncak bebek saçı nasıl yenilenir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde oyuncak bebek için istediğiniz renk ve uzunlukta saç yapabilirsiniz. Yazımızın devamında oyuncak bebeğe saç yapmak için kullanılan malzemeler ve uygulamanın detayları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Saçı Nasıl Yenilenir?

Evde oyuncak bebek saçı yenilemek için kullanabileceğiniz en ideal malzeme ip olmaktadır. Yapmak istediğiniz saç rengine uygun renkte yün veya daha ince yapılı bir ip kullanabilirsiniz. Uygulamayı kolay yapabilmek için orta kalınlıkta ip seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kalın ip görünüm olarak hoş durmayacağı gibi yapım aşamasında sizi zorlayabilir. Bazı yöntemlerde yapılan saçlar bebeğin başına yapıştırılarak tutturulmaktadır. Bu şekilde yapılan saç uzun süre kullanıma elverişli olmayacaktır. Rahat ve uzun süreli kullanım için saçları iğne ile bebeğin başına sabitleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz bebeğin saçlarını rahatlıkla toplayıp şekil verebilir.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı

Evde oyuncak bebeğe saç yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; ip, makas, cımbız ve yorgan iğnesidir. Malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede oyuncak bebek için harika bir saç yapabilirsiniz.

  • Yeni saçları yapabilmek için bebeğin eski saçlarını tamamen çıkarmanız gerekiyor. Bunun için bebeğin başını çıkarın ve bir makas yardımı ile saçları kesebildiğiniz kadar dipten kesin.
  • Daha sonra bir kabın içine ılık su koyarak bebeğin başını birkaç dakika suda bekletin ve ardından saç köklerini cımbız ile çekerek çıkarın.
  • Bu şekilde bebeğin eski saçlarının tamamını çıkardıktan sonra yeni saçları yapmaya geçebilirsiniz.

 

Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım
Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım
  • Bebeğin saçını hangi uzunlukta yapacağınıza karar verdikten sonra ipten uygun uzunlukta bir parça kesin. Bunu yorgan iğnesine geçirin.
  • Bebeğin başında bunulan deliklerden birisine iğneyi geçirerek içe doğru ittirin ve ipi çekmeden ucuna düğüm yapın.
  • Düğümlü yeri içte kalacak şekilde ipi çekin.
  • Bu şekilde tüm deliklere ip geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak bebek saçı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde Barbie bebek, Elsa ve diğer oyuncak bebeklerin saçlarını evde kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Evde Barbie bebek için kolay elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız poşetten Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial