Origami Kedi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Origami ile yapılan hayvan figürleri sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de evde origami tekniği ile kolaylıkla sevimli bir hayvan yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalar çocukların da ilgisini çektiği için çalışmayı evde birlikte keyif alarak yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz origami kedi yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Origami Kedi Yapımı

Evde origami kedi yapmak için tek ihtiyacınız olan şey kare şeklide bir kağıt. Bunun için origami kağıdı kullanabileceğiniz gibi beyaz kağıt veya istediğiniz renkte A4 kağıt da kullanabilirsiniz. Beyaz bir kağıdın üzerine renkli kalemler ile minik desenler çizerek bu kağıt ile de kedi yapabilirsiniz. Kare şeklinde olan her türlü kağıt ile origami kedi yapmak mümkün. Yapacağınız kediyi kalem süsü veya kitap ayracı olarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz farklı renk ve boyutlarda kediler yaparak bunları çocuk odasının dekorunda kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kare şeklinde kağıt
  • Ağız, göz ve diğer detayları yapmak için siyah kalem

Origami Kedi Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada 15×15 cm boyutunda kare kağıt kullanılmıştır. Siz yapmak istediğiniz kedinin boyutuna göre daha büyük ya da küçük kare yapabilirsiniz. Bu ön bilginin ardından uygulamanın yapımına geçebiliriz.

  • Kare şeklindeki kağıdı ilk olarak üçgen olacak şekilde ikiye katlayın.
  • Ardından katladığınız üçgenin geniş kenarının uçlarını üçgenin tepe noktasına denk gelecek şekilde katlayın. Bu katlamalar sonunda kağıt baklava şeklini alacaktır.
  • Baklava şeklini alan kağıdı kendi etrafında ters çevirin. Katlama yerleri yukarıda açık kısımlar altta kalacak şekilde önünüzde duran kağıdı resimde görüldüğü şekilde katlayın.
Origami Kedi Yapımı Resimli Anlatım
Origami Kedi Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu katlama kedinin kulaklarını oluşturacak. Bu sebeple simetrik olmasına dikkat edin.
  • Kedinin kulaklarını oluşturduktan sonra baş kısmının alt ve üst kısımlarını düzgünleştirin. Bunun için sivri üçgen şeklindeki aşağı ve yukarı kısımları içeri doğru katlayıp kedinin yüz şeklini verin.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan kedi yapımı tamamlanmış oluyor. Siyah kalem ile göz, burun, ağız, bıyık çizebilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda origami kedi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay origami çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kağıttan gemi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial