Örgü Yüzük Modelleri

Örgü Yüzük Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Örgü yüzük modelleri her yaştan bayanın severek kullandığı takılar arasındadır. Çiçek şeklinde ya da ince oya görünümünde örgü yüzük modellerinin yanı sıra boncuklu modeller de şıklıkları ile dikkat çekmektedir. Örgü örmeyi bilen bayanlar el becerilerine göre kendileri ya da sevdikleri için çok güzel yüzükler yapabilirler. Takıda görsel bütünlüğe önem verenler yüzük ve kolye olarak takım halinde de örgü aksesuar yapabilirler. Bu yazımızda örgü yüzük yapımı hakkında bazı bilgiler veriyor ve arada da örgü yüzük modellerinden örnekler paylaşıyoruz. Evde takı tasarımı yapmak istiyor fakat buna nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız ilk olarak örgü yüzük yaparak işe başlayabilirsiniz.

Örgü Yüzük Nasıl Yapılır?

Örgü yüzük nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçmeden önce yüzük yapımı için gerekli malzemelerden bahsedelim. Örgü yüzük genelde tığ işi olarak yapılır. Tasarlayacağınız yüzüğün modeline göre yün ya da dantel ipliği kullanabilirsiniz. İpin kalınlığına uygun bir tığ kullanarak kolay bir şekilde kendiniz için yüzük yapabilir hatta bunları sevdiklerinize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz. Örgü yüzük yapmak için ilk olarak yüzüğü takacağınız parmağın kalınlığına uygun boyutta zincir çekerek halka yapın. Halkanın içini sık iğne olarak doldurarak birkaç sıra örün. Bu kısım yüzüğün parmağa takılan kısmı oluyor. Sonrasında bunun üzerine çiçek motifi, fırfırlı küçük örnekler ya da başka tasarımlar yapabilirsiniz. Son olarak isterseniz boncuk ya da pul gibi aksesuarlarla işleme yaparak yüzüğü daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Çiçekli Örgü Yüzük Modelleri
Çiçekli Örgü Yüzük Modelleri

Kolay Örgü Yüzük Modelleri

Örgü yüzük yapmak için fırfırlı örnekler kullanılabilir. Büyük yüzük kullanmaktan hoşlananlar bu tarz örnekleri tercih edebilirler. Örgü yüzük modellerinde sıklıkla çiçek motifi kullanılmaktadır. Öreceğiniz yüzüğün büyüklüğüne uygun boyutta bir çiçek motifi tercih ederek çok güzel çiçekli yüzükler yapabilirsiniz. Takı tercihini ince ve zarif modellerden yana yapanlar da dantelden kare ya da yuvarlak motifler yaparak, istedikleri gibi yüzüklere sahip olabilirler.

Siyah Beyaz Örgü Yüzük
Siyah Beyaz Örgü Yüzük
Papatyalı Örgü Yüzük
Papatyalı Örgü Yüzük
Motifli Yüzük
Motifli Yüzük
Tığ  İşi Örgü Yüzük Modelleri
Tığ İşi Örgü Yüzük Modelleri

Aksesuarlı Örgü Yüzük Modelleri

Örgü yüzükleri daha şık bir hale getirmek için bunlara boncuk ya da pul gibi parlak aksesuarlar ile işleme yapılabilir. Spor giyim tarzı olan bayanlar da yapacakları örgü yüzüklere uygun renkte küçük düğmeler dikerek çok güzel takılar tasarlayabilirler. İnce örgü yüzüklerin üzerine zarif işlemeler yapılarak bunlar eklem yüzüğü olarak da kullanılabilir.

Örgü Yüzük Modelleri
Örgü Yüzük Modelleri
Boncuklu Örgü Yüzük
Boncuklu Örgü Yüzük
Düğmeli Örgü Yüzük
Düğmeli Örgü Yüzük

Örgü yüzük yapımı konusunda verdiğimiz bilgiler ve paylaşmış olduğumuz örnek uygulamalar size bu konuda ilham verebilir. Yapacağınız böyle pratik bir uygulama sayesinde başka kimsede olmayan, özel tasarım bir yüzük kullanmanın zevkine varabilirsiniz. Örgü yüzük yapmak elinizdeki artık ipleri değerlendirmek açısından da faydalı bir meşguliyet olabilir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial