Örgü Şal Modelleri

Renkli Şal Modeli
Sosyal medyada paylaş

Örgü şal modelleri bayanların bahar ve kış aylarında en sık kullandığı aksesuarlar arasındadır. Kumaş, tül, örgü ve dantel gibi birçok şal yapma tekniği bulunmaktadır. Şık ve kullanışlı olması bakımından çoğu bayanın tercihi örgü şallardan yana olmaktadır. Şal sadece günlük kullanım için değil bayanların çeyizi için de gerekli bir aksesuardır. Marifetli bayanların tığ ya da şiş ile yaptığı birbirinden güzel şal örnekleri bulunmaktadır. Dantel olarak yapılan şal modelleri biraz beceri gerektirse de, örgüye yeni başlayanların da yapabileceği şiş veya kalın tığ ile örülen kolay şal örnekleri de mevcuttur. Bu yazımızda tüm bayanların şal örebilmesi için farklı modellere yer vermeye çalıştık.

Şal örmek için farklı örgü teknikleri kullanılmaktadır. Şal modelleri şekillerine göre farklı isimlerle adlandırılırlar. Bunlardan en sık yapılanı üçgen şal olsa da, örgüye yeni başlayanlar için en ideali kolay şal modelleri olmaktadır. Bunları yapmak için kalın atkı şeklinde bir parça örmek yeterlidir. Sonrasında bu parçayı düz bir şekilde omuzlarınıza koyarak ya da farklı aksesuarlarla tutturarak kullanabilirsiniz. Tığ ile şal yapımında kare motif veya farklı çiçek motifleri kullanılabilir. Düz zincir ya da örümcek tekniği de şal örerken sıklıkla kullanılır. Şiş ile şal örmek için düz örgü, haroşa, ajur gibi örnekler kullanılabilir. El örgüsü şalların ucuna püskül yapılarak ya da boncuk ile süslenerek daha güzel hale getirilebilirler. Şalın iki ucunu birleştirmek için düğme, büyük yaka iğnesi ya da ip ile yapılan zincirler kullanılabilir.

Şal örmek için kullanacağınız ip ve örnek mevsime ve sizin zevkinize göre değişebilir. Bahar aylarında ince ipten örülen delikli örnekler tercih edilebilir. Kış için de daha kalın ipten örülen ve sık örneklerin bulunduğu tasarımlar idealdir. Şık kıyafetlerle kullanmak için şal örecekseniz bu amaç için üretilen simli fantazi iplerden kullanabilirsiniz. Örgü örmeyi seviyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz bayan örgü şal örnekleri arasından dilediğinizi seçerek hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Resimlerdeki şal modellerinin rengini kendi kişisel zevkinize göre farklı olarak tercih edebilirsiniz. Resimlerin üzerine tıklayarak örgü şal modellerini daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial