Örgü Parmaksız Eldiven Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Örgü parmaksız eldiven modelleri şık görünümleri ile soğuk kış aylarında bayanların ellerini ısıtan aksesuarlardan birisidir. Parmak uçları açıkta olduğu için normal eldivene oranla kullanım kolaylığı sağlayan bu kış aksesuarlarının tığ ve şiş ile yapılan birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kumaş ve dantelden yapılan parmaksız eldivenler de vardır. Bunlar elleri ısıtmaktan ziyade kıyafetleri tamamlayan aksesuarlar olduğu için bugünkü konumuzun dışında tutuyoruz. Bu yazımızda sizlerle en şık parmaksız eldiven modellerini paylaşıyoruz.

Parmaksız eldivenlerin uzunluğu bilek ya da dirseğe kadar uzanabiliyor. Uzun parmaksız eldivenler kolları da sardığı için soğuk havalar için ideal parçalardır. Elin üzerini ve parmakların büyük kısmını saran eldivenler rengarenk tasarımları ile dikkat çekmektedir. Tığ ile yapılan motifli ya da delikli örneklerle bezenmiş parmaksız eldivenlerin yanı sıra şiş ile lastik, haroşa, saç örgüsü, pirinç gibi birçok farklı teknikle örülen modeller de vardır.

Tığ ya da şiş ile örgü örmeyi bilen herkes parmaksız eldiven yapabilir. Örgü örmeye yeni başlayanların da kolayca uygulayabileceği birçok parmaksız eldiven modeli vardır. Şiş ile parmaksız eldiven yaparken kazak, yelek, atkı gibi parçalara uygulanan tüm örnekler kullanılabilir. Tığ ile parmaksız eldiven yapımında çoğunlukla kutu ve trabzan yapılır. Motifler birleştirildikten sonra uçlarına sık iğne yapılan çok şık tasarımlar da bulunmaktadır.

Kolay parmaksız eldiven yapmak isteyenler şişe uygun sayıda ilmek attıktan sonra istedikleri kalınlıkta lastik yapıp sonrasında herhangi bir örnekle istedikleri uzunluğa kadar eldiveni örebilirler. Eldiveni bitirdikten sonra açık kenarları birleştirirken iç kısımdan baş parmak için küçük bir yeri dikmeden bırakıp, gerisini birleştirerek kolay parmaksız eldiven yapmak mümkündür. Tığ ile de aynı yöntem uygulanarak kolay bir şekilde parmak uçları açık eldiven yapılabilir.

Elinizde kalan rengarenk ipleri parmaksız eldiven yapmak için kullanabilirsiniz. Basit örneklerle ördüğünüz eldivenlerin çok sade kaldığını düşünüyorsanız üzerlerine çiçek ya da başka aksesuarlar örerek dikebilirsiniz. Rahatsızlık vermeyecek şekil ve boyutta boncuk ya da pullar da örgü eldivenleri süslemek için kullanılabilir. Kendi yaptığınız parmaksız eldivenleri dikerek birleştirmek yerine düğme de kullanabilirsiniz. Bu durumda eldiveni örerken belirli aralıklarda ilik açmayı unutmamalısınız.

Aşağıda sizlerle tığ ve şiş ile örülen birbirinden güzel parmaksız eldiven modellerini paylaşıyoruz. Siz de kendi el becerinize ve zevkinize göre bunlar arasından bir tercih yaparak, kendiniz ve sevdikleriniz için harika eldivenler örebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan parmaksız bayan eldiven modelleri arasından seçtiğimiz tasarımları sizlerle paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial