Örgü Küpe Modelleri

Örgü Küpe Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Örgü küpe modelleri tığ ile örülen şık ve zarif takılardır. Örgü örmeyi bilen bayanlar yün ip ya da dantel ipi ile birçok farklı küpe tasarımı yapabilirler. Evde kendi zevkinize uygun renk ve modelde yapacağınız küpeleri kullanmak sizin için farklı bir zevk olabilir. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız örnek resimlere bakarak siz de kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel takılar yapabilirsiniz. Evde takı tasarımı yapmak isteyenler için de örgü küpe yapımı ideal bir çalışmadır. Çiçekli örgü küpe modellerinin yanı sıra boncuklu ve halkalı küpe örnekleri de mevcuttur. Nasıl bir tasarım yapacağız sizin el becerinize bağlıdır. Örgü küpe yapmak az masraflı bir çalışma olduğu için herkes rahatlıkla yapabilir. Örgü küpe yapımı için takı malzemeleri satan yerlerden kanca, halka ve boncuk gibi gerekli malzemeleri bulabilirsiniz.

Sallanan örgü küpe modelleri her yaştan bayanın severek kullandığı takılar arasındadır. Metal ya da plastik bir halkanın etrafına sık iğne örerek çok güzel sallanan küpeler yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz küpeyi ip ile uygun renkte boncuklar ile süsleyebilirsiniz.

Sallanan Örgü Küpe Modelleri
Sallanan Örgü Küpe Modelleri

Boncuklu örgü küpe modelleri yapmak için ilk olarak küçük bir motif örerek daha sonra bunun ortasına boncuk takabilir ve üst kısmına da istediğiniz uzunlukta boncuklu halka ekleyebilirsiniz.

Boncuklu Örgü Küpe
Boncuklu Örgü Küpe

Dantel örgü küpe modelleri ince ve zarif görünümleri ile dikkat çeken takılardır. İstediğiniz renkte dantel ipi ile badem, çiçek ya da halka örebilir ve bunlara küpe kopçası takarak kullanabilirsiniz.

Dantel Örgü Küpe Modelleri
Dantel Örgü Küpe Modelleri

Halkalı örgü küpe modelleri büyük aksesuarlar kullanmaktan hoşlanan bayanların zevkine uygun tasarımlardır. Halkalı örgü küpe yapmak için düz bir halka küpe alabilir sonrasında bunun yarısına ya da tamamına sık iğne ile motif yaparak güzel bir takıya sahip olabilirsiniz.

Halkalı Örgü Küpe
Halkalı Örgü Küpe
Halkalı Örgü Küpe Modelleri
Halkalı Örgü Küpe Modelleri

Kolay örgü küpe modelleri sayesinde isteyen her bayan evde kendi zevkine uygun takılar tasarlayabilir. Küçük çiçek motifleri yapıp bunların arasına takacağınız metal aksesuarlar ile ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Kolay Örgü Küpe Modelleri
Kolay Örgü Küpe Modelleri

Örgü küpe yapmak için eski küpelerinizin kanca ve kopçalarını kullanabilirsiniz. Böylece ekstra masraf yapmadan yeni bir küpeye sahip olmanız mümkün. Farklı küpe aksesuarları kullanarak çeşit çeşit örgü küpe yapabilirsiniz.

Örgü Küpe Modelleri
Örgü Küpe Modelleri

Her türlü çiçek motifini örgü küpe yapımı için kullanabilirsiniz. Yaptığınız örgü küpeleri günlük hayatta, iş yaşamında hatta özel davetlerde bile kullanabilirsiniz.

Örgü Küpe Örneği
Örgü Küpe Örneği

Bu yazımızda örgü küpe yapımı hakkındaki bilgileri ve en şık örgü küpe örneklerinden bazılarını sizlerle paylaştık. Elinizdeki eski küpeleri ve artık ipleri değerlendirmek için de bu tarz bir uygulama yapabilirsiniz. Turistik bir yerde oturuyorsanız kendi örmüş olduğunuz küpeleri satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Örgü Küpe Yapımı
Örgü Küpe Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial