Örgü-Anahtarlık-Modelleri

Örgü Anahtarlık Modelleri

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/orgu-anahtarlik-modelleri/
Pinterest

Örgü anahtarlık modelleri elinizdeki artık ipleri değerlendirebileceğiniz keyifli el işi çalışmaları arasındadır. Tığ ya da şiş ile örülen çiçek, kalp, sevimli hayvan gibi küçük figürlerin anahtarlık halkasına geçirilmesi ile yapılırlar. Bunların bazılarını olduğu gibi kullanırken bazılarının içi doldurularak kabarık bir görünüm verilir. El işi anahtarlık modelleri normal işlevinin dışında duvar süsü ve çantalara takılan aksesuarlar olarak da kullanılabilmektedir. Anahtarlık yapımı için kullanılan figürlerden bazılarını yapmak biraz zor olsa da, bunların çoğunluğu örgü örebilenlerin rahatlıkla yapabileceği örneklerdir. Tığ ile örülenler daha şık göründüğü ve bunlara şekil vermek kolay olduğu için çoğunlukla bu tür aksesuarların yapımında tığ kullanılır. Sık iğne yapılarak ortaya birbirinden güzel tasarımlar çıkmaktadır.

Keçe ve kumaştan yapılan anahtarlıklar da vardır. Elinizde başka çalışmalardan kalan küçük keçe ve kumaş parçaları varsa bunları anahtarlık yaparak değerlendirebilirsiniz. Örgü anahtarlık yapımı için her türlü küçük figür uygundur. Hiçbir şey bilmiyorsanız tığ ile küçük çiçek şeklinde ya da kare motifler örerek bunları bir anahtarlık halkasına geçirerek çok güzel anahtarlıklar yapabilirsiniz. Eğer tığ ile örgü örmeyi bilmiyorsanız, şiş ile kare ya da üçgen gibi geometrik desenli figürler yapabilirsiniz. Bunların içini elyaf veya pamuk ile doldurarak anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan sevimli anahtarlıkların üzerine dilerseniz boncuk ya da pul gibi aksesuarlar dikerek süsleyebilirsiniz. Emek vererek yapmış olduğunuz anahtarlığı kendiniz kullanabileceğiniz gibi bunu sevdiklerinize hediye ederek onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Çocuklar da sevimli hayvan figürleri olan anahtarlıkları sevdikleri için onlara öreceğiniz rengarenk anahtarlıkları odalarının duvarına, çanta ya da kalemliklerinin fermuar halkasına asabilirsiniz. Örgü anahtarlıkları kendi istediğiniz büyüklükte örme imkanınız var.

Daha önceden sizlerle örgüden kalpli anahtarlık modelleri ile ilgili görseller paylaşmıştık. Bugün ise çiçek, hayvan ve daha başka sevimli figürlerin olduğu örnekleri paylaşıyoruz. Siz de keyifli bir el işi çalışması yaparak elinizdeki artık ipleri değerlendirmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız anahtarlık örnekleri işinize yarayabilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan en renkli ve sevimli anahtarlık modellerinden derlediğimiz resimleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir