Omlet Buzdolabı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle omlet buzdolabı süsü yapımı başlığı altında evde kolay magnet yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Buzdolabı süsü mutfak dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Sizin de mutfak dekorunu güzelleştirmek için yeni bir buzdolabı süsüne ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz yapabilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse omlet buzdolabı süsü yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Omlet Buzdolabı Süsü Yapımı

Evde sevimli bir buzdolabı süsü yapmak için mutfak önlüğü, tencere, tava, spatula, sebze ve meyve şeklinde keseceğiniz eva, keçe ya da kumaşları kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva ile yağda yumurta şeklinde magnet yapılmış. Siz de böyle sevimli bir magnet yapmak isterseniz uygun renkte eva temin etmekle işe başlayabilirsiniz. Sonrasında evaları tava ve omlet şeklinde keserek kısa sürede güzel bir buzdolabı süsü tasarlayabilirsiniz. Evde eva ile omlet magnet yapımı için gerekli olan malzemeler aşağıda verilmiştir.

Omlet Buzdolabı Süsü
Omlet Buzdolabı Süsü

Gerekli Malzemeler

  • Siyah, beyaz ve sarı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir mıknatıs

Uygulamayı kolay yapmak için arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz.

Omlet Buzdolabı Süsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak küçük yuvarlak bir nesne yardımı ile siyah eva üzerine tavayı çizin. Yuvarlağı çizerken küçük bir boşluk bırakıp tavanın sapını çizin.
  • Beyaz evanın üzerine de tavadan biraz daha küçük ve kenarları omlet şeklinde bir parça çizin.
  • Sarı evayada minik bir yuvarlak çizin.
  • Siyah, sarı ve beyaz evaya çizdiğiniz şekilleri makas ile kesin.
  • Bu şekilde tava ve omlet parçalarını hazırladıktan sonra tavanın içine önce yumurtanın beyazını, bunun üzerine de sarısını yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra omlet magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabına tutturabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda omlet buzdolabı süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde farklı bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Omlet Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Omlet Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial