Oje ile Puantiyeli Telefon Kapağı Yapımı

Oje ile Puantiyeli Telefon Kapağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Oje ile puantiyeli telefon kapağı yapımı en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Telefon kapakları eskidiği zaman ya da bunların görünümünden sıkıldığımızda yenileme ihtiyacı duyarız. Dışarıdan alacağınız telefon kapağı size biraz pahalı gelebilir. Bizim size bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak, ekstra masraf yapmadan telefon kapağı yenileyebilirsiniz. Oje sürmeyi seven her bayanın kıyıda köşede kullanmadığı ojeler mutlaka vardır. Eğer sizde de atılmayı bekleyen ojeler varsa bunları kullanarak telefonunuzun kapağını süsleyebilirsiniz. Telefon kapağına puantiye deseni yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tek renk ya da birkaç farklı renkte oje
  • Kulak çubuğu
  • Oje dökmek için minik bir kap

Bunların dışında uygulamayı yaparken oje taşarsa bunu temizlemek için aseton ve biraz da pamuğa ihtiyaç olabilir.

Oje ile Telefon Kapağı Nasıl Süslenir?

Telefon kapağı süslemek için kullanılan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Oje iyi bir kapatıcı ve ucuz bir malzeme olduğu için bu tür  çalışmalarda sıkça kullanılmaktadır. Telefon kapağına oje ile çizilen desenler sayesinde istediğiniz renk ve desende çok güzel bir telefon kapağına sahip olabilirsiniz. Çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız bu iş için küçük şablonlar kullanabilir ya da oje ile puantiye yapmak için aşağıda sizlere anlatacağımız pratik yöntemi uygulayabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için telefonu kapatın ve kapağını çıkardıktan sonra çalışmaya başlayın.

  • İlk olarak kullanacağınız ojeden birazını minik bir kaba dökün.
  • Kulak çubuğunu ojeye batırın ve daha sonra bunu telefon kapağının üzerine bastırarak puantiye yapın.
  • Bu şekilde kapağın üzerine istediğiniz sayıda puantiye yaptıktan sonra bir süre ojenin kurumasını bekleyin.
  • Oje kuruduktan sonra yeni telefon kapağınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde özellikle beyaz olan telefon kapaklarını renkli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak isterseniz puantiye yapımında simli ya da metalik ojeler kullanabilirsiniz. Daha büyük puantiyeler isterseniz yuvarlak bir sünger kullanarak bunu yapmanız mümkün. Evde oje ile telefon kapağı süslemek isteyenler için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Uygulamayı şeffaf telefon kapaklarına da yaparak bunların da daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Oje ile Puantiyeli Telefon Kapağı Yapımı
Oje ile Puantiyeli Telefon Kapağı Yapımı

Bir cevap yazın