Oje ile Kulaklık Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Oje ile kulaklık süsleme evde keyif alarak yapabileceğiniz güzel bir uygulamadır. Oje birçok nesneyi süslemek için kullanılan bir malzeme olarak bugüne kadar farklı projelerde karşımıza çıktı. Son dönemlerde telefon kılıfı ve sarj aleti süslemesinde de çoğunlukla oje kullanılmaktadır. Ojenin kalıcılığı çoğu boyaya oranla daha fazla olduğu için bu tür yüzeylerin boyanması için ideal bir malzemedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamada ise oje telefon kulaklığı süslemek için kullanılmış. Günümüzde çoğunluğu beyaz olan kulaklıkların sade tasarımları hoşunuza gitmiyorsa siz de oje ile süsleme yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizde kullanmadığınız ojeler varsa onları da değerlendirmiş olursunuz. Oje ile kulaklığınızı renklendirme fikri hoşunuza gitti ise bunun için gerekli malzemelerin listesini ve projenin yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kulaklık
  • Bant ( Her türlü yapışkan bandı bu uygulamayı yapmak için kullanabilirsiniz. )
  • Makas
  • Birkaç farklı renkte oje

Oje ile Kulaklık Nasıl Boyanır?

Oje ile kulaklık boyamak oldukça kolaydır. Uygulamaya başlamadan önce oje ile yapacağınız şeritleri nasıl tasarlayacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında biraz dikkatli davranarak ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan projenin detaylarını anlatmaya geçmek istiyoruz.

  • Renkli bir tasarım yapmak için ilk olarak banttan küçük parçalar kesin ve bunları kulaklığın kablosuna belirli aralıklarla yapıştırın.
  • Bant yapıştırmadığınız yerleri farklı renkte ojeler ile güzelce boyayın.
  • Sürdüğünüz ojeler kuruduktan sonra yapıştırdığınız bantları çıkarın ve açığa çıkan boşlukları dikkatli bir şekilde oje ile boyayın.
  • Yapacağınız bu pratik uygulama sayesinde kulaklık şeritler halinde boyanıp rengarenk bir görünüme kavuşacaktır.
  • Oje kuruduktan sonra kulaklığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz kulaklığı farklı renklerdeki ojeler yerine tek renk oje ile de boyamanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin kişisel zevkinize bağlı. Bu çok kolay uygulama sayesinde telefon ya da başka elektronik aletlerin kulaklıklarını süsleyerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. Siz de telefonunuzun kulaklığını yenilemek isterseniz aşağıda paylaştığımız oje ile kulaklık süsleme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Tüm adımları dikkatlice uygulayarak siz de şık görünümü ile dikkat çeken bir kulaklığa sahip olabilirsiniz.

Oje ile Kulaklık Süsleme
Oje ile Kulaklık Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial