Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mutfak için dekoratif süs yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Salon ve oturma odasında olduğu gibi mutfakta da dekoratif süsler kullanılmaktadır. Meyve, sebze, fincan ve kek gibi mutfağa uygun süslemelerle bu mekanların şıklığı tamamlanabilir. Biz de bugün sizlerle mutfağınızda kullanabileceğiniz kolay dekoratif süs yapımını paylaşıyoruz. Ucuz malzemeler kullanarak güzel bir tasarıma imza atmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı

Evde mutfak için dekoratif süs yapmak isterseniz köpük tabak ve desenli bant kullanabilirsiniz. Köpük tabak ile meyve, sebze, kek, fincan, çaydanlık gibi şekiller yapıp bunları desenli bant ile kaplayarak çok güzel dekoratif süsler yapmanız mümkün. Yaptığınız bu küçük süsleri bir köpük tabak içine yapıştırarak mutfağınız için güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz.

Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı-1
Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane köpük tabak
  • Değişik renklerde desenli bant
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Köpük tabaklardan 1 tanesi kap kek ve fincan yapımı için kullanılacaktır. İsterseniz bunun yerine karton da kullanabilirsiniz.

Mutfak için Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız uygulama öncesinde bir kartona kap kek ve fincan çizip bunu makas ile keserek kalıp çıkarabilirsiniz. Malzemeler hazır ise güzel bir dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Köpük tabaklardan bir tanesinin içine kalem ile kap kek ve fincan çizin.
  • Daha sonra bunları makas ile keserek çıkarın.
  • 2 farklı renkte desenli bant kullanarak kap keki tamamlayın. Kap kek yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız köpük tabak ve desenli bant ile kap kek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Başka bir desenli bant ile de fincanın kaplamasını yapın.
  • Bu şekilde kap kek ve fincan yaptıktan sonra bunları köpük tabak içine yapıştırarak dekoratif süs yapımını tamamlayabilirsiniz.

Şık bir tasarım yapmak isterseniz kap keki ve fincanı yapıştırmadan önce köpük tabağın içini güzel desenli bir kağıt ile kaplayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu mutfak süsünün arkasına ince bir kurdele ya da ip ile halka yaparak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda mutfak için dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız nescafe ambalajları ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Mutfak için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial