Mutfak Dekorasyonu

Sosyal medyada paylaş

Mutfak dekorasyonu da en az evin diğer odaları kadar önemlidir. Güzel dekore edilmiş bir mutfakta daha rahat ve zevkli bir şekilde yemek yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sezonun trendlerine ve dekorasyon kurallarına uygun olarak mutfağınızı nasıl dekore edebileceğinizi anlatıyoruz. Yeni bir eve taşınacaksanız ya da mutfağınızın dekorunda yenilik yapmayı düşünüyorsanız, sizlere sunacağımız öneriler işinize yarayabilir.

Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

Mutfak nasıl dekore edilir? sorusunun cevabı, mutfağınızın boyutuna ve bu alanı ne şekilde kullanacağınıza göre değişir. Eğer mutfağınız genişse ve yemekleri burada yiyecekseniz mutfağınızda yemek masası ve sandalyeler de bulunacaktır. Her ne kadar mutfak büyük olsa da, rahat hareket etme imkanını sınırlamamak için çok büyük boyutlu masa almamanızı tavsiye ediyoruz. Mutfak için en ideal masa açılıp kapanan modellerdir. İhtiyaç halinde açılarak büyütülen bu masalar, modern ve kullanışlı olmaları bakımından avantajlıdır. Mutfağınıza daha şık bir görünüm kazandırmak için, mutfak köşe takımı da tercih edebilirsiniz. Uygun bir renk ve model tercihi ile bu alana farklı bir hava katabilirsiniz. Klasik ve gösterişli bir dekorasyon yapmak istiyorsanız ahşap mutfak dolapları ve ışıklandırma olarak da avize kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda klasik yemek masası ve sandalyeler dekoru tamamlamanıza yardımcı olabilir. Masanın üzerine koyacağınız küçük ve zarif bir vazo ve duvara asacağınız küçük bir tablo ile zevkinize göre bir düzenleme yapabilirsiniz. Bu durumda yerde halı kullanmak yerine ahşap yer döşemesi daha uygun olur. Son olarak mekanı biraz daha aydınlık ve ferah göstermek için açık renk duvar badanası tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak çiçek desenleri ile tasarlanmış ince bir perde kullanabilirsiniz.

Küçük bir mutfağınız varsa duvar badanası ve yer döşemeleri açık renk olmalı. Bu şekilde daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz. Dar mutfaklara çok fazla eşya koyarak, sıkışık bir görünüm oluşturmaktan kaçınmalısınız. Burada masa kullanacaksanız, duvara monte edilen ve kullanılacağı zaman açılan tasarımlara yönelebilirsiniz. Yer tasarrufu sağlamak için tezgah olarak da kullanılabilen masalar uygun olacaktır. Tabureleri sayesinde mutfağınızda sıkışıklık oluşmadan, modern ve güzel bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yer döşemeleriniz uygunsa halı kullanmayabilirsiniz. Açık renk döşemeler sayesinde mutfağınız daha iç açıcı görünecektir. İsterseniz yolluk şeklindeki ince kilimlerden de kullanabilirsiniz. Perde seçiminde, camın yarısını kapatan tasarımlara öncelik verebilirsiniz. Bu şekilde içeriye daha fazla gün ışığı gireceğinden, mutfağınız geniş ve ferah görünecektir. Duvara asacağınız aşağı doğru sarkan küçük ve zarif bir dekoratif ayna da bu anlamda çok işinize yarayabilir. Küçük mutfaklarda çok fazla eşya ve dekor ürünü bulundurmamaya dikkat ederseniz, göze hoş görünmeyen sıkışık bir görünüm oluşmasını önleyebilirsiniz.

Mutfak dekorasyon önerileri paylaştığımız yazımızın sonunda sizlerle sezonun trendlerine uygun dekorasyon örnekleri paylaşıyoruz. Aşağıdaki resimleri inceleyerek siz de mutfağınızı güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial