Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür tabak yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük kız çocuğunuz varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak onun oynaması için sevimli tabaklar yapabilirsiniz. Hatta bu çalışmayı evde birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kolay minyatür tabak yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. İçi hafif çukur olan daire şeklindeki plastik malzemeler ile minyatür tabak rahat bir şekilde yapılabilir. Evde soda şişesi kapağı varsa bu metal kapağı oje ya da akrilik boya ile boyayarak minyatür tabağa dönüştürebilirsiniz. Evde milkshake kabı varsa bunu da tabak yapımında kullanabilirsiniz. Milkshake kabı tabak şekline uygun olması ve kolay kesilmesi ile bu çalışmanın yapımında işinizi kolaylaştırabilir. Bu kabın alt tarafını uygun şekilde keserek kısa sürede minyatür tabak yapabilirsiniz. Tabağı daha şık bir hale getirmek için bunu oje ya da akrilik boya ile renklendirebilirsiniz.

Minyatür Tabak Yapımı
Minyatür Tabak Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane milkshake kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Törpü
  • Boyamak için oje veya akrilik boya

Uygulamanın yapımında şekil ve boyut olarak tabak yapımına uygun olan her türlü malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu sayede birçok atık malzemeyi atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile milkshake kabının alt kısmını keserek çıkarın. Tabak yapımı için bu parça kullanılacak.
  • Bu parçanın iç kısmını makas ile dikkatli bir şekilde keserek tabağa şekil verin.
  • Kenarlarda kalan fazlalığı törpü ile düzeltebilirsiniz.
  • Bu şekilde tabağı yaptıktan sonra isterseniz bunu boyayarak renklendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tabak yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kenarlarına küçük puantiyeler yaparak tabağı süsleyebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renkte oyuncak tabaklar yapabilirsiniz. Barbie bebek için minyatür mutfak eşyaları yapımı konusunda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda minyatür tabak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür mutfak eşyaları yapmak ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial