Minyatür Kesme Tahtası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür eşyalar yapmaktan hoşlanıyorsanız bugün paylaşacağımız minyatür kesme tahtası yapımı ilginizi çekebilir. İstediğiniz renk ve boyutta yapacağınız kesme tahtasını çocuğunuz oyuncak olarak kullanabilir  ya da siz bunun arkasına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsüne dönüştürebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Kesme Tahtası Yapımı

Evde minyatür kesme tahtası yapmak için küçük ve ince bir ahşap parçası kullanılabilir. Ahşaba şekil vermek biraz zor olabilir bunun yerine daha yumuşak malzemeler tercih edebilirsiniz. Karton ve eva evde minyatür kesme tahtası yapımı için uygun malzemeler arasındadır. Kolay bir çalışma yapmak için eva tercih edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Barbie bebek için evde minyatür mutfak eşyaları yaparken de size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Minyatür Kesme Tahtası
Minyatür Kesme Tahtası

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas

Yapacağınız kesme tahtasının daha şık olmasını isterseniz uygulamanın yapımında desenli eva kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Minyatür Kesme Tahtası Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise minyatür kesme tahtası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem ile yapmak istediğiniz kesme tahtasına uygun boyutta bir dikdörtgen çizin.
  • Bunun üst tarafına da küçük bir oyuk çizin.
  • Sonraki aşamada çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu aşamada kestiğiniz yerlerde çıkıntılar kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile minyatür kesme tahtası yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede rengarenk minyatür kesme tahtaları yapabilirsiniz. Bu minik kesme tahtalarını buzdolabı süsü olarak kullanmak isterseniz daha hoş görünmeleri için üzerlerine meyve şeklinde sticker yapıştırabilir ya da kendiniz çizebilirsiniz. Evde kolay minyatür mutfak eşyası yapımı için aşağıda eva ile kesme tahtası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie bebek için minyatür yiyecek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için pizza yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Kesme Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kesme Tahtası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial