Minyatür Gökkuşağı Pasta Yapımı

Minyatür Gökkuşağı Pasta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür gökkuşağı pasta yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kız çocuklarının severek oynadığı Barbie bebekler için minyatür eşya, makyaj malzemesi ve yiyecek yapılmaktadır. Bu minyatür eşyalar çocukların da ilgisini çekmektedir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte minyatür pasta yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanı yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Gökkuşağı Pasta Yapımı

Evde minyatür yiyecek yapımı için genelde oyun hamuru, eva ve sünger gibi malzemeler kullanılmaktadır. Oyun hamuruna elinizle şekil vererek kısa sürede istediğiniz minyatür yiyeceği yapabilirsiniz. Oyun hamuru zaten renkli olduğu için ayrıca boya kullanamaya gerek kalmayacaktır. Yapacağınız yiyeceğe uygun renkte sünger temin edip bunu makas ile keserek de minyatür yiyecek yapılabilir. Süngerimsi bir yapıda olan evayı kesip şekil vermek kolay olduğu için bu malzeme de minyatür yiyecek yapımı için idealdir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva kullanılarak rengarenk bir doğum günü pastası yapılmış. Evde bu eğlenceli çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ile minyatür pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva ile minyatür çiçek saksısı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Gökkuşağı Pasta
Minyatür Gökkuşağı Pasta

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ve birkaç farklı renkte eva
 • Plastik bir kapak
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Minyatür Gökkuşağı Pasta Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise gökkuşağı minyatür pasta yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa uygulamanın yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

 • İlk olarak plastik kapağı evanın üzerine koyup bastırın ve daha sonra çıkan izin üzerinden makas ile keserek daire şeklinde bir parça yapın. Bu şekilde 5 tane aynı boyutta yuvarlak parça hazırlayın.
 • Aynı şekilde plastik kapak yardımı ile diğer renklerde de 6 tane yuvarlak parça yapın.
 • Bu ön hazırlık aşamasının ardından pastayı yapmaya başlayabilirsiniz.
 • En alta renkli eva koyun ve bunun üzerine beyaz eva yapıştırın. Bunun üzerine tekrar renkli bir eva yapıştırın.
 • Bu şekilde tüm evaları üst üste yapıştırdıktan sonra beyaz eva ile kenarı için şerit çizerek bunu makas ile kesin.
 • Bu şeridi pastanın yan tarafına güzelce yapıştırarak gökkuşağı pasta yapımını tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız pastadan falçata ya da bir bıçak yardımı ile üçgen şeklinde bir parça kesin. Son olarak evalardan makas yardımı ile minik parçalar keserek bunları pasta süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda eva ile minyatür pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Minyatür Gökkuşağı Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Gökkuşağı Pasta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial