Minyatür Gofret Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür gofret yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kolay minyatür çalışmaları yapmaktan keyif alıyorsanız bu kolay çalışmayı tercih edebilirsiniz. Küçük kız çocuğunuz varsa yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak onun oynaması için minik gofretler yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür gofret yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Gofret Yapımı

Evde oyuncak gofret yapmak için karton kutu kullanabilirsiniz. Bu karton renk ve şekil olarak gofrete uygun olduğu için çalışmayı yaparken işiniz kolaylaşacaktır. Karton ile yapacağınız gofretin aralarına krema olarak oje veya boya sürebilir ya da başka malzeme kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada krema olarak eva kullanılmış. Siz de bu şekilde eva ya da renkli kağıtlarla ara katlara krema yapmak için kullanabilirsiniz. Bu tür malzemeler yoksa beyaz kağıt ile de gofrete krema yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde evde bulunan boş karton kutu ve artık eva parçalarını değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler.

Minyatür Gofret
Minyatür Gofret

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton kutu parçası
  • Makas
  • Birkaç garklı renkte eva parçası
  • Yapıştırıcı

Minyatür Gofret Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise minyatür gofret yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartondan resimde gördüğünüz gibi karton parçalar kesin. 1 tane gofret yapmak için aynı boyutta 3 tane karton gerekmektedir.
  • Kartonları hazırladıktan sonra sıra kremayı yapmaya geldi. Bunun için karton ile aynı boyutta 2 tane eva parçası kesmeniz gerekiyor.
Minyatür Gofret Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Gofret Yapımı Resimli Anlatım
  • Anlattığımız şekilde gofret yapımı için gerekli olan parçaları hazırladıktan sonra karton üzerine evaları yapıştırarak minyatür gofret yapımını tamamlayabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken zorlanmamanız için yukarıda karton ile minyatür gofret yapımı resimli anlatım paylaştık. Daha önceden de belirttiğimiz gibi krema yapımında oje ya da boya da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kartonu gofret şeklinde kestikten sonra ara katlara beyaz veya başka renkte oje sürerek katları birbirine yapıştırmak. Yaptığınız gofretleri paketlemek isterseniz streç film kullanabilirsiniz. Kolay gelsin. Minyatür yiyecek yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız minyatür çubuk dondurma yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial