Minyatür Abajur Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle elinizdeki bazı artık malzemeleri değerlendirerek minyatür abajur yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Bu kolay çalışma sayesinde çocuğunuzun oyuncak evi için güzel bir eşya yapabilirsiniz. İsterseniz yapacağınız abajuru dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür abajur yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Abajur Yapımı

Evde minyatür abajur yapmak için kağıt, karton ve çeşitli kumaşlar kullanılabilir. Bunların yanı sıra uygun şekildeki plastik kaplarla da abajur yapmak mümkündür. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda şurup kapağı ile minyatür abajur yapımı paylaşıyoruz. Evde boş şurup şişesi varsa bunun kapağı ile size anlatacağımız kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kapak boyanmadan orjinal hali ile kullanılmış. Siz boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Elinizde artık keçe ya da eva varsa bunlarla da kapağı kaplama yapabilirsiniz.

Minyatür Abajur
Minyatür Abajur

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup kapağı
  • Boş bir tutkal kabı
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için kumaş, eva, keçe veya sticker kullanabilirsiniz. Tutkal kabı abajurun alt tarafının yapımında kullanılmaktadır. Elinizde böyle bir kap yoksa pipet ya da boncuk da kullanabilirsiniz.

Minyatür Abajur Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür abajur yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tutkal kabının üst kısmını kapağı ile beraber çıkararak güzelce temizleyin. Bu kısım abajurun alt kısmını oluşturacak, isterseniz boya ile renklendirebilir ya da desenli bant ya da eva gibi malzemeler ile kaplama yapabilirsiniz.
  • Şurup şişesinin kapağını renklendirmek isterseniz akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kapak boyanmadan üzerine sticker yapıştırılarak süsleme yapılmış. İsterseniz siz de böyle bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak şurup şişesinin kapağını diğer parçanın sivri olan tarafına güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak abajur yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şurup kapağından minyatür abajur yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Oyuncak minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız minyatür fırın yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Abajur Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Abajur Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial