Mini Hediye Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle kağıttan sevimli hediye paketi yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevdiklerinize vereceğiniz küçük hediyeler için paket yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Kendi yapacağınız kağıt paketin üzerine istediğiniz resmi veya yazıyı yazarak sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıttan mini hediye paketi yapımı için gerekli malzemeler ve uygulamanın

Mini Hediye Paketi Yapımı

Evde kağıt hediye paketi yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken uygun boyutta dikdörtgen bir kağıt hazırlamak ve bunun üzerine isteğinize göre resim çizmek veya yazı yazmak. Daha sonra kağıdın açık olan kenarlarını yapıştırıp kapatarak hediye paketi yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan kağıtlar varsa bunları hediye paketi yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz boyutta kağıt paket yapabilirsiniz. Evde kağıttan şık bir hediye paketi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan hediye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mini Hediye Paketi
Mini Hediye Paketi

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ya da renkli kağıt
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Çizim ve süsleme yapmak için renkli kalemler

Mini Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Mini hediye paketi yapmak için kullanılacak kağıt 7×14 cm olmalıdır. Daha büyük hediyeler için dikdörtgen şeklinde olması koşulu ile daha büyük kağıtlar kullanabilirsiniz. Bu hatırlatmanın ardından mini hediye paketi yapımına geçebiliriz.

 • 7×14 boyutunda kestiğiniz kağıdı enlemesine önünüze alın. Kağıdın ortasına gelecek şekilde desen çizin. Desen olarak sevdiğiniz çizgi film karakterleri, çiçekler, hayvanlar ve çeşitli sevimli desenler seçebilirsiniz.
 • Çizimden sonra renkli kalemler ile deseni boyayın. İsterseniz paketlerin üzerine isim ya da kelime de yazabilirsiniz.
 • Çizim ve boyamayı tamamladıktan sonra kağıdın arkasını çevirin. Enlemesine bir kenarına tutkal sürün. Tutkalın kağıdı çok fazla ıslatmaması için bir kulak çubuğu ile tutkalı yayın.
 • Kağıdın diğer kenarını tutkallı kenarın üzerine kapatıp yapıştırın.
 • Yapıştırma işleminden sonra paketin alt ve üst kısmını yapıştırın. Bunun için çizip boyadığınız deseni paketin orta noktasına gelecek şekilde ayarlayın.
Mini Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım
Mini Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım
 • Paketin kenar kısmına biraz tutkal sürüp çubuk ile yayın.
 • Sonrasında içine istediğiniz hediyeyi koyun.
 • Diğer tarafını da aynı şekilde biraz tutkal ile kapatın.
 • Kağıttan hediye paketlerinin daha kabarık olması için yan kısımlarından parmak uçlarınız ile hafifçe bastırın. Eğer kağıdınız çok ince ise bu işlemi daha dikkatli yapmanızı öneririz.

Kağıttan mini hediye paketi yapımı bu şekilde olup paketi kapatmadan önce içine şeker ya da çikolata koyabilirsiniz. Paketlerin kenar kısımlarını elinizde var ise tırtıklı kesen makas ile kesebilirsiniz. Eğer evinizde bu tür bir makas yok ise kendiniz de ince uçlu bir makas ile aynı işlemi yapabilirsiniz. Paketlerin uç kısımlarına desen yaparken ince şerit şeklinde istediğiniz renklere boyayıp daha şirin bir görüntü elde edebilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda kağıttan mini hediye paketi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial