Milkshake Kabı ile Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay minyatür tabak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuz için evde oyuncak tabak yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz renkte yemek tabağı ve salata kasesi yapabilirsiniz. Hatta bu kolay uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz milkshake kabı ile minyatür tabak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Milkshake Kabı ile Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için uygun şekil ve boyutta malzemeler kullanılabilir. Üst kısmı hafif çukur olan bir plastik kapağın bu kısmını falçata ile keserek minyatür tabak yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak biraz zor olacağı için sizlere daha kolay bir yöntem öneriyoruz. Milkshake kabının alt kısmı da şekil olarak tabak yapımına uygundur. Küçük puding kapılarını kullanarak da salata kasesi şeklinde minyatür tabak yapabilirsiniz. Elinizde bu tür malzemeler varsa minyatür tabak yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane milkshake kabı
  • 1 tane puding kabı
  • Makas
  • Törpü
  • İstediğiniz renkte akrilik boya ya da oje

Milkshake Kabı ile Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile milkshake kabının alt kısmını keserek çıkarın. Tabak yapımı için bu parça kullanılacak.
  • Bu parçanın iç kısmını makas ile dikkatli bir şekilde keserek tabağa şekil verin.
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
  • Kenarlarda kalan fazlalığı törpü yardımı ile düzeltebilirsiniz.
  • Bu şekilde tabağı yaptıktan sonra isterseniz bunu boyayarak renklendirebilirsiniz.
  • Puding kabının da alt kısmını aynı şekilde keserek çıkarın ve keserek şekil verdikten sonra istediğiniz renkte boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra milkshake kabından minyatür tabak yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak kısa sürede çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. İsterseniz tabakların içine oje ile puantiye şeklinde süsleme yapabilir ya da sticker yapıştırabilirsiniz. Barbie bebek için minyatür mutfak eşyaları yaparken de bu yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız videolu anlatımdan faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu tarz minyatür eşyalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, Barbie tava ve tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial