Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle meyveli yoğurt kabından magnet yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük meyveli yoğurt ya da pudinglerin kapları sevimli renk ve şekilleri ile dikkat çekmektedir. Elinizde bu kaplardan varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde güzel bir buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz meyveli yoğurt kabından magnet yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı

Evde kolay bir şekilde sepet magnet yapmak isterseniz bunun için yuvarlak yapıdaki karton ve plastik malzemeleri kullanabilirsiniz. Biz bugün sizlerle meyveli yoğurt kabı ile sepet magnet yapımını paylaşıyoruz. Küçük bir meyveli yoğurt kabının ağız kısmını makas ile keserek bunu sepet haline getirdikten sonra magnet yapmak için bunu dikey olarak tutup, ortadan ikiye kesin. Bu paralardan bir tanesi sepet yapmak için yeterlidir. Yarısını kestiğiniz parçanın içini peçete, kağıt ya da sünger gibi malzemelerle güzelce doldurun. Bu şekilde mıknatısın içte kalmasını önleyebilirsiniz. Buradan sonrasında ise sepete küçük çiçekler koyup, arkasına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsünü tamamlayabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı-1
Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane meyveli yoğurt kabı
 • Makas
 • Peçete ya da gazete kağıdı
 • Yapıştırıcı
 • Küçük yapay çiçekler
 • Küçük bir mınatıs

Uygulamanın yapımında küçük meyveli yoğurt ve puding kapları kullanılabilir.

Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir sepet magnet yapabilirsiniz.

 • Meyveli yoğurt kabına vazo şekli vermek için ilk olarak makas yardımı ile bunun ağız kısmını keserek düzeltin. Sonrasında kabı dik olarak tutup ortadan ikiye kesin.
 • Bu parçalardan bir tanesi magnet yapımı için yeterlidir.
 • Bir peçete ya da gazete kağıdını katlayarak yarım parçanın içini güzelce doldurun. İsterseniz bunun için sünger de kullanabilirsiniz.
 • Yarım kabın içine koyduğunuz peçete ya da kağıdın çıkmaması için bunları güzelce yapıştırın.
 • İçini doldurduktan sonra arka kısmına küçük bir mıknatıs yapıştırın.
 • Son olarak vazonun içine küçük yapay çiçekler yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu şekilde sepet magnet yaptıktan sonra bunun üzerine isterseniz süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde hem güzel bir buzdolabı süsüne sahip olabilir hem de küçük plastik kapları değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız sepet magnet yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde değerlendirilmeyi bekleyen küçük puding kaplarından varsa daha önce paylaştığımız puding kabından oyuncak fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabından Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial