Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Çocukların severek tükettiği küçük meyveli yoğurtların kaplarını atmak yerine bunları oyuncak çanta yaparak değerlendirebilirsiniz. Kız çocukları bu sevimli çantayı bebekleri ile oynarken kullanabilirler. Bu kolay uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Evde meyveli yoğurt kabından oyuncak yapmak oldukça kolaydır. Bu küçük ve farklı renkteki plastik kapların üzerine oynar göz yapıştırarak bunlarla sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu kapların üst tarafını kesip düzelttikten sonra bunlara sap yaparak sevimli oyuncak sepetler de yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabı ile sepet süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi sevimli bir oyuncak çanta da yapabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı-1
Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane meyveli yoğurt kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Bir parça ip

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Nasıl Yapılır?

Meyveli yoğurt kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir oyuncak çanta yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile meyveli yoğurt kabının üst tarafını keserek düzeltmekle işe başlayın.
  • Sonraki aşamada yoğurt kabının iki yanına parmaklarınızla bastırarak buralara iz çıkmasını sağlayın. Bu şekilde çantayı hazırladıktan sonra bunun ağız ve sap kısmını yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Desenli banttan uzun bir parça keserek bunu çantanın ağız kısmına yapıştırın. Bunu yaparken yan taraflarına da ipi tutturun.
  • Oyuncak çantanın ağız kısmını ve sapını yaptıktan sonra desenli banttan küçük bir parça keserek bununla çantanın ağız kısmını kapatın.
  • Küçük bir eva parçasını yuvarlak şekilde keserek çantaya çıt çıt ya da başka bir süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak çanta yapımı tamamlanmış oluyor. Farklı renkte yoğurt kapları kullanarak evde rengarenk oyuncak çantalar yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde dekoratif çiçek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabı ile nasıl çiçek yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın