Meyve Kasasından Duvar Rafı Yapımı

Meyve Kasasından Duvar Rafı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyve kasasından duvar rafı yapımı sizin el becerinizi ve ince zevkinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacak pratik bir kendin yap uygulamasıdır. Evimizin dekorunu tamamlamak, kitap ve biblo gibi nesneleri yerleştirmek için çoğumuz duvar rafı kullanırız. Salon, mutfak ve çocuk odasında yer tasarrufu sağlamaya yardımcı olan bu raflar küçük odalar için oldukça idealdir. Günümüzde metal, plastik ve ahşap olarak üretilen bu dekoratif rafların benzerini kendiniz de yapabilirsiniz. Tahta meyve sandıkları boyut olarak bu iş için idealdir. Yapmak istediğiniz duvar rafı sayısı kadar meyve kasası temin ettikten sonra siz de bu keyifli kendin yap çalışmasını uygulamaya geçebilirsiniz. Projeyi gerçekleştirmek için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda meyve kasası
  • Yapışkan
  • Boya
  • Fırça
  • Rafların içini kaplamak için desenli kağıt
  • Makas

Bu çalışmayı yapmak için meyve kasası bulamazsanız küçük boyuttaki eski ahşap çekmeceleri de kullanabilirsiniz. Rafın içine bir şey koymadan sadece dekor amacı ile kullanacaksanız o zaman karton kutu da kullanabilirsiniz. Projeyi uygularken elinizdeki boya, kumaş ve desenli kağıt gibi her türlü süsleme malzemesini kullanmanız mümkün. Biz çalışmayı ana hatları ile sizlere anlatıyoruz, işin ince detaylarını sizin hayal gücünüze ve elinizdeki malzemelere bırakıyoruz. Pratik bir uygulama yaparak evinin dekoruna katkıda bulunmak isteyenler meyve kasasından duvar rafı nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda bulabilirler.

  • Duvar rafı yapmak istediğiniz ahşap kasayı olduğu gibi kullanabilir ya da tahta parçaları kullanarak küçük bölmelere ayırabilirsiniz.
  • İlk olarak meyve kasasının dışını istediğiniz renge boyayın. Boya kuruyuncaya kadar bekledikten sonra içini kaplamaya geçebilirsiniz.
  • Desenli kağıdı meyve kasasının içine uygun boyutta kesin. Daha sonra bunu güzelce yapıştırın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra duvar rafını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz kasayı hiç boyamadan orjinal hali ile de kullanabilirsiniz. İçini kaplamak için kumaş ya da dantel gibi farklı malzemeler kullanarak daha şık tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Bu projeyi  çocuk odasına kitaplık yapmak için de uygulayabilirsiniz.

Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda meyve kasasından duvar rafı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Görselden ilham alarak siz de bu şekilde istediğiniz sayıda duvar rafı yapabilirsiniz.

Meyve Kasasından Duvar Rafı Yapımı Resimli Anlatım
Meyve Kasasından Duvar Rafı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial