Maskeden Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay minyatür çanta yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük bir bez çanta yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız maskeden çanta yapımı tam size göre. Maskeyi makas ile keserek yapıştırıcı veya dikiş kullanmadan kısa sürede güzel bir çanta yapabilirsiniz. Yapacağınız bu çantanın içine kalem ve diğer malzemeleri koyabileceğiniz gibi duvara asarak dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz maskeden çanta yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Maskeden Çanta Yapımı

Evde minyatür çanta yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi maskedir. Maskenin üst tarafı kesilerek içi açılarak çanta görünümüne sahip olmaktadır. Maskenin kenarında bulunan lastik de çantanın sapını oluşturacağı için ayrıca sap yapmaya gerek kalmayacaktır. Uygulamanın yapımında renkli ya da beyaz maske kullanabilirsiniz. Beyaz maske kullanacaksanız bunun üzerine renkli kalemler ile desen yaparak süsleyebilirsiniz. Kolay bir şekilde maskeden minyatür çanta yapmak isterseniz önereceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. İsterseniz yapacağınız minyatür çantayı duvara asabilirsiniz.

Maskeden Çanta
Maskeden Çanta

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için renkli kalemler, boncuk, pul veya sticker kullanabilirsiniz.

Maskeden Çanta Nasıl Yapılır?

Maske ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür çanta yapabilirsiniz.

  • Maskenin yan tarafında bulunan lastiklerden bir tanesini makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Sonrasında maskenin her iki tarafındaki pilelerini dikkatli bir şekilde açarak düz bir hale getirin.
  • Son olarak maskenin lastikli olan yerini ucundan makas ile kesin.
  • Bu şekilde çantanın içine istediğiniz şeyi koyabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra maske ile minyatür çanta yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine renkli kalem veya başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde rengarenk minyatür çantalar yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda maskeden çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Maskeyi farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önceden paylaştığımız maskeden saç tokası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Maskeden Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Maskeden Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial