Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandalina kabuğundan dekoratif süs yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Kışın sevilen meyvelerinden birisi olan mandalinanın turuncu kabukları ile güzel görünümlü ve hoş kokulu dekoratif süsler yapabilirsiniz. Meyve kabukları ile yapılan süsleri yemek masası süslemek için kullanabileceğiniz gibi bunları ipe geçirerek de kullanabilirsiniz. Bu fikir dikkatinizi çektiyse mandalina kabuğu ile dekoratif süs yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı

Evde mandalina kabuğundan dekoratif süs yapmak oldukça kolaydır. Böyle bir çalışma yapmak istediğinizde mandalina kabuklarını büyük parçalar halinde soyarak bunlara kalp, yıldız, yaprak ya da daha farklı şekiller verebilirsiniz. Turuncu rengi ve mandalina kokulu dekoratif süsler şık görünümü ile çok hoşunuza gidebilir. Evde hiç masraf yapmadan kolay bir şekilde dekoratif süs tasarlamak isterseniz size bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayabilirsiniz. Yemek masanızı süslemek için portakal kabuğu ile güzel bir süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız portakal kabuğundan çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı-1
Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Mandalina kabuğu
  • Kesme tahtası
  • Meyve bıçağı
  • İp
  • Kabukları delmek için sivri uçlu bir nesne

Bunların dışında kabukları şekillendirmek için küçük kalıplar kullanabilirsiniz.

Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce mandalinaları soymakla işe başlamalısınız. Meyve kabuğu ile güzel süslemeler yapmak için kabuklarını bölmeden bütün halinde soymaya dikkat etmelisiniz. Kabukları soyduktan sonra güzel dekoratif süsler yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Mandalina kabuğunu kesme tahtasının üzerine yerleştirin. Sonrasında meyve bıçağı ile kabuğu istediğiniz boyuta getirerek çiçek, kalp, yıldız, yaprak gibi şekiller oluşturabilirsiniz.
  • Yapacağınız şekillerin düzgün olması için uygulama öncesinde küçük kalıplar hazırlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız kalıbı mandalina kabuğunun üzerine yerleştirip etrafından bıçak ile dikkatli bir şekilde geçerek kabuğu kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda süsleme yaptıktan sonra bunlara sivri bir nesne yardımı ile delik açıp ipe geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Mandalina kabukları hoş görünümlerinin yanı sıra mis gibi kokusu ile de evinizde bir farklılık oluşturacaktır. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda mandalina kabuğundan dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız portakal kabuğundan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Mandalina Kabuğundan Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial