Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan minyatür sandalye yapımı hem çocukların hem de yetişkinlerin evde severek yapacakları bir projedir. Günümüzde minyatür süsler ev dekorunda sıkça kullanıldığı için biz de bugün sizlerle böyle bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Uygulamanın yapımında ahşap malzeme kullanılmakta olup bu da mandaldan elde edilmektedir. Parçalara ayrılan mandallar birbirlerine yapıştırılarak sandalye yapıldıktan sonra boya ile renklendirilmektedir. Böyle sevimli minyatür süsleri çocuk odasının dekorunda kullanabileceğiniz gibi salon ve oturma odasında biblo olarak da değerlendirebilirsiniz. Çocuklar bu tür minyatür sandalye ve masalarla oynamayı çok sevdikleri için onlara böyle bir oyuncak yapmayı deneyebilirsiniz. Hatta bu uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak onun el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çekti ise aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda ahşap mandal
  • İstediğiniz renkte akrilik boya ( sprey boya da olur. )
  • Fırça
  • Yapıştırıcı

Minyatür Sandalye Nasıl Yapılır?

Minyatür sandalye yapımı biraz zahmetli bir kendin yap çalışması olsa da yaparken oldukça keyif alabilirsiniz. Kararan ahşap mandallar varsa bunları atmak yerine minyatür sandalye yaparak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız rengarenk sandalyeleri dilerseniz minik aksesuarlar yapıştırarak süsleyebilirsiniz. Hatta boyadıktan sonra cila ya da sim ile daha parlak bir görünüm de vermeniz mümkün. Yapmış olduğunuz minyatür sandalyeye uygun bir de masa yaparak çocuğunuz için güzel bir oyuncak takımı da yapabilirsiniz. Elinizden geliyorsa bu sevimli minik sandalyeye uygun küçük bir de yastık dikebilirsiniz.

İlk önce ahşap mandalların ortasında bulunan demirleri dikkatli bir şekilde çıkararak iki parçayı birbirinden ayırın. Daha sonra da aşağıda paylaştığımız mandaldan minyatür sandalye yapımı resimli anlatım yardımı ile ahşap parçalarını birbirine yapıştırarak sandalyeyi oluşturun. Minyatür sandalyeyi yaptıktan sonra bunu istediğiniz renge boyayın. Gerekirse bir kat daha boya geçebilirsiniz. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra minyatür sandalyeyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun minik oyuncaklarından birisini bu sandalyeye koyarak odasını bu şekilde daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Siz de bu güzel uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıdaki resimde gördüğünüz adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli.

Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı
Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial