Mandaldan Masa ve Sandalye Yapımı

Mandaldan Masa ve Sandalye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan masa ve sandalye yapımı sayesinde evde minyatür masa ve sandalyeler yaparak bunları dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Günümüzde ahşap malzemeler kullanılarak çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu malzemeler arasında en çok kullanılanlar dondurma çubuğu, ahşap çubuk ve ahşap mandaldır. Yediğiniz dondurmaların çubuklarını biriktirerek evde çok güzel kendin yap çalışmaları yapabilirsiniz. Bazı uygulamaları yapmak için çok sayıda çubuk lazım olduğu için bunları biriktirmek zor olabilir. Bu tür durumlarda ahşap mandal ya da hobi çubuğu alarak bunlardan kullanabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada ahşap mandallar kullanılarak masa ve sandalye yapılmış. Siz de evde bu çalışmayı yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda ahşap mandal
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça
  • Vernik ( isteğe bağlı )

Mandaldan Nasıl Masa ve Sandalye Yapılır?

Mandaldan masa ve sandalye yapmak aslında göründüğü kadar zor değildir. Parçaları uygun yerlere düzgün bir şekilde yapıştırarak ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz. Mandaldan minyatür masa ve sandalye yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak mandalların ortasında bulunan bağlantı demirini çıkarmakla işe başlamalısınız. Bu mandal parçaları oyuntulu görünümleri ile tasarıma ayrı bir güzellik katacaktır.
  • Sonrasında bu mandal parçalarını birbirine yan yana ya da alt alta yapıştırarak masa ve sandalye için gerekli parçaları hazırlayabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız mandaldan minyatür sandalye yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.
Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı
Mandaldan Minyatür Sandalye Yapımı

Sandalyeyi yaptıktan sonra sıra geldi masayı yapmaya.

  • Mandal parçalarını düz taraflarına yapışkan sürerek birbirine yapıştırın. Daha sonra bunları yuvarlak oluşturacak bir şekilde birbirine yapıştırarak masanın üst tarafını yapın. Sonrasında masanın ayaklarını da yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
Mandaldan Masa ve Sandalye Yapımı
Mandaldan Masa ve Sandalye Yapımı

Yaptığınız minyatür masa ve sandalyeyi istediğiniz bir renge boyayıp vernikleyerek daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu sevimli masa ve sandalyelerle çocuğunuz oynayabilir ya da bunları dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz aynı uygulamayı hobi çubuğu ya da dondurma çubukları ile de yapabilirsiniz. Evde minyatür masa sandalye yapımı hakkında paylaştığımız bilgiler ve örnek görseller sayesinde siz de böyle güzel bir çalışma yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial