Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı

Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandal ve deniz kabukları ile kapı süsü yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Dekorasyonda kapı süsü kullanımı oldukça yaygındır. Günümüzde marifetli bayanlar böyle dekoratif süsleri dışarıdan almak yerine evde kendileri yapmaktalar. Kapı süsü yapmak için keçe, eva, tül, karton ve kağıt gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada kapı süsü yapmak için ahşap mandal ve deniz kabukları kullanılmaktadır. Siz de evde güzel bir kapı süsü tasarlamak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapımı için uygulayabileceğiniz farklı çalışmalar bulunmaktadır. Eğer daha önceden böyle bir çalışma yapmadıysanız size anlatacağımız kolay uygulamayı tercih edebilirsiniz. Evde sahilden topladığınız deniz kabukları varsa bunları da kapı süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde boncuk, kurdele, tül ya da keçe gibi birçok artık malzemeyi de değerlendirmeniz mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane halka
  • Yeterli sayıda ahşap mandal
  • Deniz kabuğu
  • Mandalları boyamak için istediğiniz renkte guaj ya da akrilik boya
  • Fırça
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan halkayı hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa evde kartondan bir halka yapıp bunu da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanılacak olan mandal sayısı halkanın büyüklüğüne göre değişebilir. Listedeki malzemelerin dışında süsleme yapmak için inci görünümlü boncuk ya da parlak taşlar da kullanılabilir.

Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise mandal ve deniz kabukları ile kapı süsü yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ahşap mandalları boyamakla işe başlayın. Mandalların hepsini aynı ya da farklı renklerde boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra mandalları tek tek halkaya takın.
  • Bu şekilde halkanın her yerini mandallarla kapladıktan sonra bunların üzerine deniz kabukları yapıştırarak istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu ince bir kurdele ya da ip yardımı ile kapıya asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz ahşap mandalları boyamak yerine bunların üzerine desenli bant da yapıştırabilirsiniz. Ahşap mandalları orjinal halleri ile de kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak isterseniz mandalları simli ya da metalik boyalarla boyayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda deniz kabukları ile kapı süsü yapımı hakkında bazı örnek görseller paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız mandaldan kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-1
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-1
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-2
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-2
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-3
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-3
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-4
Mandal ve Deniz Kabukları ile Kapı Süsü Yapımı-4

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial