Mandal ile Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle mandal ile magnet yapımı başlığı altında evde zorlanmadan uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevdiklerinize el yapımı hoş bir hediye hazırlamak isterseniz ahşap mandal ile magnet yapmayı deneyebilirsiniz. Aynı şekilde kendi buzdolabınızı süslemek için de bu magnetlerden yapabilirsiniz. Evde kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mandal ile Magnet Yapımı

Evde mandal magnet yapmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken istediğiniz sayıda ahşap mandal temin etmek ve bunların üzerini zevkinize uygun şekilde süslemek. Ahşap mandala süsleme yapmak için boya, küçük boncuk, pul veya desenli bant gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Işıltılı bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz mandalları sime bulayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada mandalların üzeri minik eva parçaları ile süslenmiş. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa siz de bunları mandal süslemesinde kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Mandal Magnet
Mandal Magnet

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz sayıda ahşap mandal
 • Mandalları boyamak için akrilik boya veya oje
 • Küçük eva parçaları
 • Makas
 • Çift taraflı bant
 • Mıknatıs
 • Yapıştırıcı

Uygulamanı yapımımda küçük veya büyük ahşap mandal kullanabilirsiniz. Mıknatıs olarak da reklam magnetlerini makas ile keserek kullanabilirsiniz.

Mandal ile Magnet Nasıl Yapılır?

Buzdolabı süsü yapımında kullanacağınız mandalları boyamak isterseniz önce bunları renklendirerek işe başlayabilirsiniz. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz.

 • Mandalların arkasına mıknatısları güzelce yapıştırın.
 • Eva parçalarını makas yardımı ile minik parçalar şeklinde kesin. Bunları mandalın üzerine yapıştıracağınız için mümkün olduğunca küçük kesmelisiniz.
 • Yeterince eva hazırladıktan sonra bunları bir kağıdın üzerine yayın.
 • Mandalın üzerine yapıştırıcı sürün veya çift taraflı bant yapıştırın ve sonrasında mandalları evaların üzerine bastırarak yapışmalarını sağlayın. Bunu yaparken mandalların üst tarafında biraz boşluk bırakın.

Tüm bu aşamalardan sonra mandaldan buzdolabı süsü yapımı tamamdır. Bu güzel magnetleri kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda mandaldan magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde cupcake şeklinde magnet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kolay magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandaldan Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial