Mandal ile Küpe Askılığı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Mandal ile küpe askılığı yapımı en kolay kendin yap projelerinden birisidir. Bayanların küpelerini güvenli bir şekilde muhafaza edebilmek için kullandıkları küpe askıları evde de yapılabilir. Evde küpe askılığı yapımı ile ilgili birçok farklı çalışma mevcuttur. Biz bugün sizlerle bu çalışmalar arasından en kolay ve masrafsız olanını paylaşıyoruz. Hepimizin evinde bulunan tahta mandallar ile dakikalar içerisinde çok güzel bir küpe askılığı yapabilirsiniz. Kolay küpe askılığı yapımı ile ilgili keyifli bir proje arıyorsanız aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sünger
  • Uzun ve yuvarlak bir çubuk
  • Ahşap mandal
  • Makas

Mandal ile küpe askılığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için çalışmanın detaylarını aşağıda anlatıyoruz.

  • Süngeri olduğu gibi bırakarak ya da yuvarlak keserek istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.
  • Bir makas yardımı ile süngerin tam ortasına, çubuğun gireceği kadar bir delik açın. Bu işlemi yaparken deliği süngerin altına kadar derin bir şekilde açın. Böylece çubuk süngerde daha sağlam durur ve küpe askılığını güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Açtığınız deliğe çubuğu yerleştirin. İsterseniz bu aşamada çubuğa biraz yapışkan sürerek, süngere daha sağlam bir şekilde sabitlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bu şekilde takı askılığının gövdesini yaptıktan sonra çubuğun üzerine mandalları istediğiniz şekilde takarak küpe askılığını tamamlayabilirsiniz.
  • Sonrasında askılığı odanızda istediğiniz yere koyun ve küpelerinizi üzerine asarak kullanmaya başlayın.

Sizlerle örnek olarak paylaştığımız çalışmada çubuk ve mandallar boyanmadan, orjinal halleri ile kullanılmış. Dilerseniz siz çubuk ve mandalları boyayarak daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Küpe askılığının gövdesi için mandalın tutabileceği ve yeterli uzunluğa sahip plastik nesneleri de kullanabilirsiniz. Bu iş için ince ağaç dalı da kullanılabilir. Bu şekilde farklı bir tasarım da yapmanız mümkün.

Evde küpe askılığı yapımı, isteyen herkesin uygulayabileceği bir çalışmadır. Ahşap mandalları rengarenk boyadıktan sonra uygulamayı yaparsanız, güzel bir küpe askısının yanı sıra odanıza farklı bir görünüm kazandıracak şık bir dekor ürününe de sahip olabilirsiniz. Kullanmadığınız ojeleriniz varsa mandalları bunlarla boyayabilirsiniz. Bu şekilde ojeleri de atmak yerine değerlendirme imkanınız olur. Mandal ile küpe askılığı yapma fikri hoşunuza gittiyse, siz de hemen bu pratik uygulamayı yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial