Lastikli Kitap Ayracı Yapımı

Lastikli Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/lastikli-kitap-ayraci-yapimi/
Pinterest

Lastikli kitap ayracı yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir çalışmadır. Günümüzde evde en sık yapılan tasarım çalışmaları arasında kitap ayracı da bulunmaktadır. Karton, kağıt, eva, keçe ve kumaş gibi malzemeler kullanılarak çok güzel kitap ayraçları yapılmaktadır. Daha önceden bu tür bir uygulama yapmadıysanız ilk olarak kolay tasarımlar yaparak işe başlayabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız lastikli kitap ayracı yapımı ilk denemede bile rahatlıkla yapabileceğiniz bir çalışmadır.

Lastikli Kitap Ayracı Yapımı

Evde kolay kitap ayracı yapımı denince aklımıza birçok farklı tasarım gelmektedir. Kendin yap kategorimizde kolay kitap ayracı yapımı hakkında birçok çalışma bulabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan kalan kurdele, kumaş, keçe ve eva gibi malzemeler varsa bunları değerlendirmek için siz de lastikli kitap ayracı yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan kitap ayracı kullanmak size ayrı bir zevk verebilir. Sevdikleriniz için de böyle güzel bir kitap ayracı yaparak onları mutlu edebilirsiniz. İsterseniz daha önceden paylaştığımız yine bunun gibi kolay bir uygulama olan ataşla balık kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kurdele ya da kumaş ( kitap ayracı için )
  • Keçe ya da eva ( kitap ayracının süsemesi için )
  • Makas
  • Düz lastikli toka
  • Düğme
  • İğne ve iplik

Lastikli Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Evde lastikli kitap ayracı yapmak için ilk olarak kurdele ya da kumaştan kitap boyutunda bir şerit kesmeniz gerekiyor. Bu şeridin kalınlığını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Sonrasında bu şeritten 3 parmak kadar bir parçayı makas ile keserek kısaltın.

Sonraki aşamada kumaşın bir ucuna lastikli tokayı diğer ucuna da düğmeyi dikin. Lastiğin olduğu yere keçe ya da eva ile küçük bir süsleme yapıp bunu da dikerek kitap ayracı yapımını tamamlayabilirsiniz. Düğme yoksa bunun yerine lastiği geçirebileceğiniz başka bir aksesuarda kullanmanız mümkün.

Düz ya da desenli kumaşları kullanarak yapacağınız kitap ayracını aşağıdaki gibi keçeden yapacağınız küçük figürlerle süsleyebilirsiniz. Böyle bir kitap ayracını çocuklar da severek kullanacaklardır.

Lastikli Kitap Ayracı Yapımı
Lastikli Kitap Ayracı Yapımı

Sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız desenli kumaş ya da kurdeleler, düğme ve lastikli toka kullanarak aşağıdaki gibi bir kitap ayracı tasarlayabilirsiniz.

Lastikli Kitap Ayracı
Lastikli Kitap Ayracı

İsterseniz kumaşı çift katlı olarak dikerek kitap ayracının biraz daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Lastikli Kitap Ayracı-1
Lastikli Kitap Ayracı-1

Kitap ayracını süslemek için keçe ya da eva ile yapacağınız süslemelerde küçük kalıplar kullanarak sevimli figürleri kolayca oluşturabilirsiniz.

Lastikli Kitap Ayracı-2
Lastikli Kitap Ayracı-2

Bu yazımızda evde lastikli kitap ayracı yapabileceğiniz çalışmalardan bazı örnekleri sizlerle paylaştık. Siz de isterseniz aynı yöntemi uygulayarak evde bunlar gibi çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir