Kuzulu Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kuzulu duvar süsü yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir el işi projesi olarak dikkatinizi çekebilir. Çocuk odasında onların sevdiği hayvanların figürlerinin bulunduğu dekor ürünleri sıklıkla kullanılır. Biz de bugün sizlerle çocuğunuzla birlikte onun odasını süslemek için yapabileceğiniz çok güzel bir proje paylaşıyoruz. Kuzulu duvar süsü her yaştan çocuğun dikkatini çekebilir diye düşünüyoruz. Son dönemlerde evde yapılan dekor ürünleri çocuk odası dekorasyonunda sıkça kullanıldığı için siz de bu önereceğimiz çalışmayı uygulamak isteyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz, gri ve siyah fon kartonu
  • Makas
  • Kalem
  • Yapıştırıcı
  • Duvar süsünü asmak için ip ya da ince bir kurdele

Kuzunun başka bir renkte olmasını isterseniz dilediğiniz renkte fon kartonu alabilirsiniz. Bu konudaki tercihi çocuğunuzun sevdiği renklerden yana kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarını anlatmaya geçiyoruz.

Kuzulu Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Duvar süsü yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes evde bu çalışmayı rahatlıkla deneyebilir. İlk olarak kuzuya baş, gövde, kulak ve bacak yapmak için bir kağıda şablon çıkarmanız gerekiyor. Bundan sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli.

  • Çıkardığınız şablon yardımı ile beyaz fon kartonuna kuzu başını çizin ve bunu makas yardımı ile keserek çıkarın. Daha sonra aynı renkten kulaklar da yapın.
  • Gri kartona da kuzunun gövdesini çizin ve bunu da kesip çıkarın.
  • Son olarak siyah renkten de ayaklar yapın.
  • Tüm parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra bunları yapışkan ile yerlerine tutturun.
  • En son kuzunun başının üstüne bir tane delik açın. Bu delikten ip ya da ince kurdeleyi geçirerek duvar süsünü istediğiniz yere hemen asabilirsiniz.

Aynı yöntemi kullanarak kuzu yerine başka hayvan figürleri de yapılabilir. Projeyi evde denemek isteyenlere fikir vermesi için aşağıda fon kartonundan duvar süsü yapımı ile ilgili örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnekte kuzunun parçaları yapışkan yerine hareket etmesini sağlayacak parçalarla birleştirilmiş. İsterseniz siz de bu tarz parçalar kullanabilir ya da bizim anlattığımız şekilde yapışkan ile birleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Kuzulu Duvar Süsü Yapımı
Kuzulu Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial