Kurdeleden Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kurdeleden peçete halkası yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Günümüzde plastik ve kartonlar farklı geri dönüşüm çalışmaları yapılarak değerlendirilmektedir. Biz de her fırsatta bu tür örnekleri sizlerle paylaşıyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu kartondan olduğu için hem kesmesi hem de şekil vermesi oldukça kolaydır. Bu rulolar bütün halinde kullanılabileceği gibi makas ile kesilerek de kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap çalışmasını evde deneyerek çok şık peçete halkaları yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken yemek masanız için de harika ürünler yapmanız mümkün. Kendi tasarımız olan peçete halkalarını kullanmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • İstediğiniz renkte ince bir kurdele
 • Farklı renkte kalın kurdele
 • Silikon yapıştırıcı
 • Peçete halkasını süslemek için boncuk, tül ya da başka süsleme aksesuarları

Kurdeleden Nasıl Peçete Halkası Yapılır?

Evde kolay peçete halkası yapımı çok pratikbir uygulamadır. 1 tane tuvalet kağıdı rulosu ile 3 tane peçete halkası yapılmaktadır. Yapacağınız peçete halkası sayısına göre kaç tane ruloya ihtiyacınız olduğunu buna göre hesaplayabilirsiniz. Şimdi uygulamanın yapımını anlatmaya geçelim.

 • İlk önce tuvalet kağıdı rulosunu makas yardımı ile 3 tane kalın şerit olarak kesin. Bunu yaparken ruloyu kıvırmadan olduğu gibi bırakmalısınız.
 • Daha sonra ince kurdeleyi bu halkalara sıkı bir şekilde sarın. Kurdeleyi sarmaya başlarken ucunu silikon yapıştırıcı ile ruloya sabitleyin. Bitiş yerini de aynı şekilde yapışkan ile tutturun.
 • Kurdeleyi ruloya sararken alttan kartonun görünmemesine dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Tüm halkaları bu şekilde kurdele ile kapladıktan sonra diğer kalın kurdeleden halkanın etrafını kaplayacak büyüklükte bir parçayı makas ile kesin. Bunu halkanın ortasına sarın ve yapışkan ile güzelce tutturun.
 • Buradan sonrasında elinizdeki süsleme malzemelerini dilediğiniz şekilde kullanarak tasarımı tamamlayın.

Bu uygulamayı yapmak için isterseniz kurdele yerine farklı kumaşlar da kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir kumaştan 1 parmak genişliğinde şeritler keserek bunlara kurdele görünümü verebilirsiniz. Bu şekilde aynı ya da farklı renklerde istediğiniz sayıda peçete halkası yapmanız mümkün. Siz de yemek masanızda kendi tasarımınız olan böyle şık ürünler kullanmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kurdeleden peçete halkası yapımı resimli anlatım konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Kurdeleden Peçete Halkası Yapımı
Kurdeleden Peçete Halkası Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial