Kurdele ile Kapı Süsü Yapımı

Kurdele ile Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kurdele ile kapı süsü yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Günümüzde kapı süsü en sık kullanılan dekor ürünleri arasında yer almaktadır. Farklı malzemelerden yapılan çok güzel kapı süsleri mevcuttur. Bazı marifetli bayanlar bu süsleri kendileri evde yapmaktadır. Bugüne kadar evde kolay kapı süsü yapımı hakkında pek çok örnek çalışmayı sizlerle paylaştık. Bugün paylaşacağımız kendin yap çalışması fazla el becerisi gerektirmediği için herkes rahatlıkla yapabilir. Şıklığı ile dikkat çeken güzel bir kapı süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte kurdele
  • Makas
  • Tel ya da plastik çember ( bu çember ince olmalı. )

Uygulamanın yapımında düz ya da desenli her türlü kurdeleyi kullanmanız mümkün.

Kurdele ile Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

Kurdeleden kapı süsü yapmak için hangi renk kurdele kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu çalışma için aynı renk ya da iki farklı renkte kurdele kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Zarif ve şık bir tasarım yapmak için çok kalın olmayan kurdeleleri tercih etmelisiniz. Şimdi gelelim uygulamanın yapım aşamasına.

  • İlk olarak kurdelelerden birisini tele bağlayarak küçük bir fiyonk yapın.
  • Daha sonra kurdelenin ucundan kesin ve diğer kurdele ile bunun hemen yanına aynı boyda fiyonk yapın.
  • Çemberin üzeri fiyonklarla kaplanana kadar aynı uygulamaya devam edin.
  • Tüm bu aşamaların ardından kurdele ile kapı süsü yapımı tamamdır. Süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Aynı uygulamayı kurdele yerine kumaş kullanarak da yapmanız mümkün. Elinizde artık kumaşlar varsa bunları fiyonklu kapı süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Tül ya da ipekli kumaşlarla çok şık kapı süsleri yapabilirsiniz. Böyle zarif ve güzel bir kapı süsünü iç kapılarınızın dekorunda da kullanabilirsiniz. Fiyonklarla süslediğiniz çemberi isterseniz duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bu ürününü ihtiyacınıza göre istediğiniz şekilde kullanmanız mümkün. Evde geçireceğiniz zamanı değerlendirmek için bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz. Evinizin dekorunu güzelleştirecek bu el işi çalışmasını uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kurdele ile kapı süsü yapımı resimli anlatım işinizi kolaylaştırabilir.

Kurdele ile Kapı Süsü Yapımı
Kurdele ile Kapı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial