Kurabiye Hamuruna Nasıl Tavşan Şekli Verilir

Kurabiye Hamuruna Nasıl Tavşan Şekli Verilir?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/kurabiye-hamuruna-nasil-tavsan-sekli-verilir/
Pinterest

Kurabiye hamuruna nasıl tavşan şekli verilir? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Çocuklar kurabiyeyi çok sevdiği için onlara farklı şekillerde kurabiyeler yapılmaktadır. Bu sayede onlar da sağlıksız yiyecekler yerine ev yapımı kurabiye yemiş olurlar. Siz de çocuğunuza evde kurabiye yapmak istiyorsanız kurabiye hamuruna onun dikkatini çekecek bir görünüm vermeyi düşünebilirsiniz. Küçük çocuklar tavşan sevdiği için ona tavşan şeklinde kurabiyeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede çok güzel tavşan şeklinde kurabiyeler yapabilirsiniz.

Tavşan şeklinde kurabiye yapmak için ilk olarak hamuru hazırlamanız gerekiyor. Sade, kakaolu, kuru meyve parçacıklı ya da başka malzemelerle kurabiye hamurunu hazırlayabilirsiniz. Daha sonra hamuru biraz dinlendirerek bunları şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Kurabiye hamuruna şekil vermek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak kurabiye hamurundan ceviz büyüklüğünde bir parça koparın. Bunu yuvarladıktan sonra düz bir zeminde elinizle hafifçe bastırarak şerit halinde uzamasını sağlayın.
  • Yaptığınız bu şeridi içten dışa doğru spiral şeklinde sarın. Bu parça tavşanın gövdesi olacak.
  • Şimdi sıra başı yapmaya geldi. İlk parçadan biraz daha küçük bir parça kurabiye hamuru alın. Bunu elinizle yuvarladıktan sonra bıçak yardımı ile bir tarafını V şeklinde oyun.
  • Son olarak kurabiye hamurundan fındık büyüklüğünde bir parça koparın ve bunu elinizle yuvarlayın.
  • Bu şekilde baş, gövde ve kuyruğu oluşturduktan sonra bu parçaları birbirine yapıştırın ve göz olarak hamura kuru üzüm ya da buna benzer küçük bir kuru meyve parçası yapıştırın. İsterseniz bunun yerine çatal batırarak da tavşana göz yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kurabiyeyi fırın tepsisindeki yerine alın.

Bu pratik uygulama sayesinde kısa sürede çok güzel tavşan şeklinde kurabiyeler yapabilirsiniz. Evde yapmış olduğunuz lezzetli kurabiyeleri çocuğunuza kahvaltıda ve gün içinde gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Tavşan şekli verilmiş tatlı ya da tuzlu kurabiyeyi çaya misafir geleceği zaman da yapabilirsiniz. Böyle sevimli ve lezzetli bir kurabiye misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir. Evde kurabiye hamurundan tavşan yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. İsterseniz buna benzer bir uygulama olan, kurabiye hamuruna nasıl kuş şekli verilir yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kurabiye Hamuruna Nasıl Tavşan Şekli Verilir
Kurabiye Hamuruna Nasıl Tavşan Şekli Verilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir