Kumihimo Diski Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda evde kolay bileklik yapmak isteyenler için kumihimo diski nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Kolay bir bileklik modeli olan kumihimo bileklik yapımı için disk ya da başka şekillerde tezgahlar kullanılmaktadır. Ortası delik ve kenarlarında çentikler bulunan bu tezgahlar sayesinde kısa sürede çok güzel bileklikler yapılabilir. Piyasada bulabileceğiniz bu tezgahların benzerini evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde kumihimo tezgahı yapmak için ihtiyacınız olan bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kumihimo Diski Nasıl Yapılır?

Evde kumihimo diski yapmak oldukça kolaydır. Bunun için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Evde bulunan herhangi bir karton kutuyu kumihimo diski yapmak için kullanabilirsiniz. Disk şeklinde tezgah yapmak için önce karton yuvarlak olarak kesilir. Sonrasında bu yuvarlak kartonun üzerine aralarında eşit mesafe olacak şekilde çentikler açılır.

Kumihimo Diski
Kumihimo Diski

Son olarak diskin tam ortasına bir delik açılarak tezgah yapımı tamamlanır. Bu delikten bileklik yapılacak ipler geçeceği için genişliğini ona göre ayarlamalısınız. Uygulamayı yaparken takıldığınız bir yer olursa kumihimo diski nasıl yapılır videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton ya da mukavva
  • Makas
  • Cetvel
  • Kalem
  • Gönye cetvel

Kumihimo Diski Yapımı

Kumihimo diski oluşturmak için ilk olarak yuvarlak bir karton kesin. Bu yuvarlak kartonun kenarlarına aralarındaki mesafe eşit olacak şekilde çeltikler açın. Çeltiklerin yaklaşık 1 cm kadar olması yeterli olacaktır. Çeltikleri açtıktan sonra diskin tam ortasına bir delik açın. Bu delik kısım, bilekliği yapacağınız bütün ipler geçecek kadar genişlikte olmalı. Çeltik sayısını hazırlamak istediğiniz bilekliklere göre yapabilirsiniz. Piyasada genel olarak 32 çeltik aralıklı kumihimo diskleri vardır. Sizler daha fazla aralıklı şablonlardan bileklik yapmak isterseniz, evde karton ya da mukavvadan bu diski hazırlayabilirsiniz.

Aralıkların eşit olması için yuvarlak gönye cetvel kullanabilirsiniz. Eğer evinizde yuvarlak cetvel yok ise, kartonu yuvarlak kesmeden önce kare şeklinde kesin. Bu kare parçanın orta noktasından ve çapraz uçlarından çizgiler çizerek ortadaki yuvarlağın üzerine eşit aralıklı çeltikler çizebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kumihimo diski yapımı tamamlanmış oluyor. Bununla evde kendiniz ya da sevdikleriniz için istediğiniz renkte bileklikler yapabilirsiniz. Evde karton kumihimo diski yapmak isteyenler için aşağıda kumihimo diski resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Kumihimo Diski Resimli Anlatım
Kumihimo Diski Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial