Küçük Örgü Motifler

Sosyal medyada paylaş

Küçük örgü motifler çiçek, kelebek, meyve ve sevimli hayvan figürleri şeklinde örülen parçalardır. Çoğunluğu tığ ile yapılan bu figürler başta bebek battaniyesi ve dekor ürünü olmak üzere farklı şekillerde değerlendirilebilir. Örgü örmeyi sevenlerin elinde çoğunlukla birçok artık ip bulunur. Sizin de elinizde artık ipler varsa bunları küçük figürler yaparak değerlendirebilirsiniz. Meyve şeklinde yapılan figürler buzdolabı süsü olarak kullanılabilir. Rengarenk çiçek motifleri ile çok güzel bebek battaniyeleri yapılabilir. Minik ve sevimli kelebek motifleri perdelere süs olarak takılabilir. Hayvan şeklindeki örgü motifleri ise anahtarlık yapımı için oldukça idealdir.

Örgü çiçek motifleri birleştirilerek örgü battaniye, masa örtüsü ya da dekoratif yastık kılıfı yapılabilir. Bunun dışında bunlar masa ya da sehpanın üzerine serpiştirilerek dekor amaçlı kullanılabilir. Dekoratif bir kasenin içine koyulan rengarenk örgü çiçekler sayesinde evinizde bahar havası esebilir. Armut, kiraz, portakal ya da karpuz dilimi şeklinde öreceğiniz meyve motiflerinin içini elyaf ile doldurarak bunları mutfağınızın dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Yaptığınız küçük örgü motifleri, ördüğünüz bir zincire ekleyerek çok güzel duvar süsleri de yapmanız mümkün. Çiçek ya da sevimli hayvan figürleri ile küçük kız çocuklarının toka ya da taçlarını süsleyebilirsiniz. Küçük çocuklara örülen yelek, süveter ve ceketler de bu tür örgü motifler ile süslenebilir.

Elinizde farklı renkte artık ip var ise bunları değerlendirmek için siz de küçük örgü motiflerden yapmayı deneyebilirsiniz. Meyve, çiçek ya da hayvan figürlerini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir. Aşağıda paylaştığımız küçük örgü motif örnekleri arasından beğendiklerinizi siz de rahatlıkla örebilirsiniz. Bu keyifli uğraş sayesinde hem evde sıkılmadan vakit geçirebilir hem de artık ipleri atmak yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Beğendiğiniz örnekleri daha yakından incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın