Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı

Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/krapon-kagidindan-kolay-cicek-yapimi/
Pinterest

Krapon kağıdından kolay çiçek yapımı evde güzel bir el işi çalışması yapmak isteyenlerin hoşuna gidebilecek bir uygulamadır. Salon ve oturma odasının dekorasyonunda yapay çiçek kullanımı oldukça yaygındır. Plastik, kağıt ya da kumaştan yapılmış farklı yapay çiçekler bulunmaktadır. Bu tarz dekoratif ürünleri dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel yapay çiçeklere sahip olabilirsiniz. Evde yapay çiçek yapımında genelde krapon kağıdı kullanılmaktadır. Bu kağıt esnek bir yapıya sahip olduğu için çiçek yapımı için de idealdir. Siz de evde yapay çiçek tasarlamak isterseniz bunun için gerekli olan malzmeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı

Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak için kağıttan kolay çiçek yapmak istiyorsanız önce aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte krapon kağıdı
 • Daire şeklinde bir kalıp ( çiçek yapmak için )
 • Kalem
 • Makas
 • Yeşil krapon kağıdı ( çiçeğin sapını yapmak için. )
 • Tel

Krapon Kağıdı ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Krapon kağıdı ile güzel bir çiçek yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak yuvarlak kalıbı krapon kağıdının üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
 • Yeterli sayıda yuvarlak kağıt hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. ( Yapacağınız çiçeğin dolgun ve güzel görünmesi için fazla yuvarlak kağıt gerekebilir. )
 • Bu aşamada telden istediğiniz uzunlukta bir parça kesin ve yuvarlak kağıt parçalarını teker teker tele geçirin. Tüm kağıtları tele geçirdikten sonra telin ucunu kıvırarak tomurcuk şekli verin.
 • Yeşil krapon kağıdından makas ile şerit şeklinde bir parça kesin ve bunu tele sıkıca sarın. İsterseniz krapon kağıdı yerine yeşil kurdele de kullanabilirsiniz.
 • Çiçeğin sapını tamamen kapladıktan sonra ise tele geçirdiğiniz yuvarlak kağıtları tek tek buruşturarak ortaya doğru getirin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra krapon kağıdından çiçek yapımı tamamlanmış oluyor.

Size anlattığımız bu kolay el işi çalışması sayesinde kağıttan rengarenk çiçekler yapabilirsiniz. Bu güzel çiçekleri bir vazoya koyarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Bu çiçekler karton çerçeve süslemesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Evde bu tarz çalışmalardan yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kağıt peçeteden çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kağıttan çiçek yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda krapon kağıdından çiçek resimli anlatım paylaşıyoruz.

Krapon Kağıdından Çiçek Resimli Anlatım
Krapon Kağıdından Çiçek Resimli Anlatım
Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı
Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı
Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı
Krapon Kağıdından Kolay Çiçek Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir