Krapon Kağıdından Çiçek Yapımı

Krapon Kağıdından Çiçek Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Pinterest

Krapon kağıdından çiçek yapımı dıştan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünebilir. Aslında isteyen herkes hiç zorlanmadan krapon kağıdı ile çiçek yapabilir. Bu kağıt kolay bükülüp şekil alan yapısı ile çiçek yapımı için oldukça uygun bir malzemedir. Kırtasiye ya ada hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renklerde krapon kağıtları alarak evde çok güzel yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Yapma çiçekler dekorasyonda sıkça kullanıldığı için herkese böyle güzel çiçekler lazım olabilir. Siz de evinizin dekorunu rengarenk çiçekler ile daha güzel bir hale getirmek isterseniz bu pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Krapon kağıdından çiçek yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını konumuzun devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Çiçek yapımında kullanmak için 2 farklı renkte krapon kağıdı
 • Yapraklar için yeşil krapon kağıdı
 • Çiçeğin sapını yapmak için uzun bir tel
 • Çiçek ve yaprak için şablon
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Silikon yapıştırıcı
 • Yeşil ince kurdele

Krapon Kağıdından Nasıl Çiçek Yapılır?

Krapon kağıdından nasıl çiçek yapılır sorusunun cevabını öğrenerek siz de istediğiniz renkte harika çiçekler yapabilirsiniz. Uygulama öncesinde çiçeği oluşturmak için bir kartona geniş yaprak çizin. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu çiçek yapımında kullanacağınız şablondur. Bir tane de uzun yaprak çizip bununla da yaprak şablonu oluşturduktan sonra uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

 • Kartonu krapon kağıdının üzerine koyun ve kalem ile etrafından çizin. Daha sonra bunu makas ile kesin. Bu şekilde yeterli sayıda yaprak yaptıktan sonra aynı şekilde yeşil krapon kağıdı ile de yapraklar oluşturun. Çiçeğin göbeğini yapmak için kağıttan küçük bir şerit kesin ve bunu makas ile ince şeritler halinde kesin. Bir tane de minik yuvarlak parça yapın.
 • Şimdi sıra geldi çiçeği yapmaya. Şerit halinde kestiğiniz parçayı tele geçirin ve bunun altına da diğer minik yuvarlak parçayı takarak silikon ile yapıştırın.
 • Çiçek yapımında kullanacağınız parçaların alt tarafına yapışkan sürün ve bunları tek tek küçük yuvarlak parçanın etrafına yapıştırın. Bu şekilde 6 parçayı yapıştırarak çiçeği yapabilirsiniz.
 • Daha sonra yeşil kurdeleyi alttan yukarı doğru sıkı bir şekilde sararak telin üzerini bununla tamamen kaplayın. En son yaprakları da sapa yapıştırarak çiçek yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde istediğiniz sayıda harika çiçekler yapabilir ve bunları bir vazonun içine yerleştirerek salonunuzda dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Krapon kağıdı ile yaptığınız çiçekler şık görünümleri ile vazoda canlı çiçek olduğu izlenimi verecektir. Bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, krapon kağıdından çiçek yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Krapon Kağıdından Çiçek Yapımı
Krapon Kağıdından Çiçek Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir