Krapon Kağıdı ile Harfli Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Krapon kağıdı ile harfli süs yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Son dönemlerde dekorasyonda kullanılan harf şeklindeki süsler farklı renk ve tasarımları ile dikkat çekmektedir. Bu tarz süsler salon ve oturma odasının yanı sıra çocuk odasının dekorasyonunda da kullanılabilir. Daha önceden sizlerle bu tarz çalışmalardan bazı örnekler paylaşmıştık. Dekorasyon kategorimizden onlara ulaşabilirsiniz. Evinizin dekorunda kendi yaptığınız bir süs kullanmak isterseniz bu kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Krapon kağıdının canlı renkleri nedeni ile hiçbir boyama yapmadan rengarenk bir tasarım oluşturmanız mümkün. Krapon kağıdı ile harfli süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Harfli Süs Yapımı

Krapon kağıdı ile harfli süs yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu çalışmayı evde rahatlıkla yapabilir. Elinize başka çalışmalardan kalan el işi kağıdı varsa krapon kağıdı yerine bunları da kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan gerekli olan malzemelere geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Kartondan istediğiniz bir harf
  • Birkaç farklı renkte krapon kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için gerekli olan karton harfi hobi malzemeleri satan yerlerden alabilir ya da evde kendiniz istediğiniz boyutta bir karton harf yapabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Harfli Süs Yapılışı

Malzemeler hazır ise harfli süs yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterli.

  • Makas yardımı ile krapon kağıtlarından küçük kare şeklinde parçalar kesin. İsterseniz bu aşamada tek renk krapon kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Daha sonra bunları buruşturun ve kartonun üzeri tamamen kapanana kadar uygulamayı yapmaya devam edin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra harfli süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu bir yere dik olarak koyabilir ya da duvara asarak kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda krapon kağıdından harfi süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, desenli bant ile dekoratif harf yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Harfli Süs Yapımı
Krapon Kağıdı ile Harfli Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial