Krapon Kağıdı ile Çiçek Yapımı

Krapon Kağıdı ile Çiçek Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/krapon-kagidi-ile-cicek-yapimi/
Pinterest

Krapon kağıdı ile çiçek yapımı evde kağıt çiçek yapmak isteyenlerin çok işine yarayacak kolay bir el işi çalışmasıdır. Dekorasyonda plastik ya da kağıt olarak yapay çiçek kullanımı oldukça yaygındır. Bu tarz dekoratif ürünlerden hoşlanıyorsanız evde kağıt çiçekler yapıp bir vazoya koyarak salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Çiçek yapmak için kullanabileceğiniz en ideal kağıt çeşidi krapon kağıdıdır. Bu kağıt kolay yırtılmayan, esnek bir yapıya sahip olduğu için yapay çiçek yapımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde krapon kağıdı ile çiçek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Çiçek Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte krapon kağıdı
  • Kalem
  • Kullanmadığınız bir cd ( çizim yaparken kullanmak için )
  • Makas
  • Krapon kağıdını sarmak için ince bir nesne
  • Yapıştırıcı

Günümüzde düz ya da desenli her çeşit krapon kağıdı bulmak mümkündür. Uygulamanın yapımında pembe, kırmızı, mor, sarı gibi her renk düz krapon kağıdı kullanabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Krapon kağıdından çiçek yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Sizin tek yapmanız gereken çiçeğin rengine karar vermek ve sonrasında aşağıdaki adımları uygulamak.

  • Krapon kağıdının üzerine cd’yi yerleştirin ve kurşun kalem ile etrafından geçerek çizin.
  • Sonraki aşamada yuvarlağın üzerine kurşun kalem ile spiral şekli çizin. Sonrasında bunu makas ile çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu çizgilerin üzerinden makas ile kestikten sonra krapon kağıdını dış tarafından başlayarak ince bir nesneye sarmaya başlayın.
  • Kağıdın tamamını bu şekilde sardığınızda ortaya güzel bir çiçek şekli çıkacaktır. Bunun alt tarafını yapıştırıcı ile tuturarak uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu güzel çiçeği ister bir yere yapıştırarak, ister bir sapa takarak kullanabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışması sayesinde rengarenk çiçekler yaparak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Böyle zarif kağıt çiçekler hediye paketi süslemesi için de kullanılabilir. Kağıttan çiçek yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, krapon kağıdı ile çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan keyif alıyorsanız buna benzer bir çalışmanın yer aldığı, krapon kağıdından çiçek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Krapon Kağıdı ile Çiçek Yapımı
Krapon Kağıdı ile Çiçek Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir