Kozalaktan Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kozalaktan baykuş yapımı evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Çam kozalağını boyayarak ya da üzerine farklı süslemeler yapılarak birçok dekoratif süs yapılmaktadır. Ağaçlık bir alanda oturuyorsanız topladığınız çam kozalaklarını evde farklı çalışmalar yaparak değerlendirebilirsiniz. Dekorasyon kategorimizde çam kozalağı kullanarak yapabileceğiniz birçok kolay çalışma bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kozalaktan baykuş yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak dikkatinizi çekebilir.

Kozalaktan Baykuş Yapımı

Evde kozalaktan biblo yapmak isterseniz bunun için seçebileceğiniz en kolay figür baykuş olacaktır. Baykuş yapmak için büyük gözler ve biraz da tüy şeklinde aksesuar yeterlidir. Evde ilk kez böyle bir çalışma yapıyorsanız bu kolay uygulama ile başlayabilirsiniz. Salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanmak için sevimli bir baykuş biblo yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çam kozalağı
  • Bir parça turuncu keçe
  • Makas
  • Oyuncak göz
  • Tüy ya da ince kumaş parçaları
  • Yapıştırıcı

Güzel bir tasarım olması için orta boy çam kozalağı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kozalaktan Baykuş Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise çam kozalağından baykuş yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak turuncu keçeden üçgen şeklinde küçük bir parça kesin. Bu parça baykuşun gagası olacağı için büyüklüğünü ona göre ayarlamalısınız.
  • Uygulamayı yapmak için tüy şeklinde aksesuarlar gerekmektedir. Eğer bunlardan yoksa keçe ya da başka kumaşlara tüy görünümü verebilirsiniz.
  • Çam kozalağını ters olarak tutun. Bunun ön tarafına oyuncak gözleri ve keçe ile yaptığınız gagayı yapıştırarak tutturun.
  • Son olarak üst tarafa da tüyleri yapıştırarak baykuş biblo yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel bir biblo yapabilirsiniz. Kozalak doğal hali ile baykuşun rengine uyduğu için ayrıca boya kullanmaya gerek yoktur. Şık bir tasarım yapmak isteyenler baykuşa vernik sürerek daha parlak görünmesini sağlayabilirler. İsterseniz kozalağı altın ya da gümüş rengi metalik boyalarla boyayarak dikkat çekici tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenlerin daha iyi fikir sahibi olması için aşağıda, çam kozalağından baykuş yapımı hakkında örnek bir uygulama paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi duyuyorsanız daha önceden paylaştığımız, kozalaktan arı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kozalaktan Baykuş Yapımı-1
Kozalaktan Baykuş Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial