Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Yapımı

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kot pantolondan mutfak önlüğü yapımı kullanılmayan kot pantolonları değerlendirmek için uygulayabileceğiniz en güzel yöntemlerden birisidir. Her yaştan bayanı en sevdiği kıyafetlerden birisi olan kot pantolonlar kullanılmadıkları ya da eskidikleri zaman farklı şekillerde değerlendirilebilirler. Kendin yap kategorimizde bu tarz çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Evde giymediğiniz kot pantolon varsa ve dikiş dikmeyi biliyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapabilirsiniz.

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Yapımı

Kot pantolondan mutfak önlüğü yapmak dikiş dikmeyi bilenler için kolay bir uygulamadır. Bildiğiniz gibi kot pantolonların bazı yerleri aşındığı zaman bunların paça kısımları kesilerek şort yapılmaktadır. Bunun dışında kot pantolonlar dikiş yerlerinden kesilerek açıldıktan sonra bu kumaş farklı şekillerde değerlendirilmektedir. İsterseniz bu konuda daha önce paylaştığımız, eski kottan örtü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da kot pantolonun cep kısmı kullanılmaktadır. Kottan güzel bir mutfak önlüğü yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir kot pantolon
  • Makas
  • İz sabunu ya da kalem
  • Biraz kumaş

Kot Pantolondan Nasıl Mutfak Önlüğü Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile kot pantolonun bel kısmından aşağısını kesmekle işe başlamalısınız. Keseceğiniz bu parça mutfak önlüğünün alt tarafı olacağı için uzunluğunu ona göre ayarlamanız gerekiyor.
  • Sonraki aşamada kestiğiniz bu parçayı belinize göre ölçün ve fazlalık kısmını makas ile keserek çıkarın.
  • İsterseniz bunun etrafına kumaş dikerek yarım mutfak önlüğü yapabilirsiniz. Eğer uzun mutfak önlüğü yapmak isterseniz diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada kot pantolonun arka cebini ya da düz bir parçasını bedeninizin üst kısmına göre ölçün. İz sabunu ile çizdikten sonra makas ile kesin.
  • Hazırladığınız bu iki parçayı birbirine diktikten sonra kenarına kumaş dikerek mutfak önlüğü yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulamanın yapımında açık ya da koyu her türlü kot pantolonu kullanabilirsiniz. İsterseniz kot kumaştan çiçek yaparak bunu da mutfak önlüğüne dikerek daha şık bir tasarım da yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kot mutfak önlüğü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Yapımı
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Yapımı
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-1
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-1
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-2
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-2
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-3
Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial