Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Köpük tabak ve desenli bant ile kapkek yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Mutfağınız için evde dekoratif süs yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Köpük tabağı kapkek şeklinde kesip bunun üzerine kaplama yaparak güzel bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı

Evde dekoratif kapkek yapımı için karton ya da plastik malzeme kullanılabilir. Burada önemli olan kullanılacak olan malzemenin sert bir yapıda olmasıdır. İsterseniz kaplama yapmak için desenli bant yerine renkli kağıt, eva ya da keçe de kullanabilirsiniz. Beyaz bir kartona kapkek çizip bunu boya ile de renklendirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde elinizdeki birçok artık malzemeyi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı-1
Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane köpük tabak
  • Kalem
  • Makas
  • Birkaç farklı renkte desenli bant

Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Nasıl Yapılır?

Köpük tabak ve desenli bantlar hazır ise dekoratif kapkek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak köpük tabak üzerine istediğiniz boyutta bir kapkek çizin ve bunu makas ile kesin. Çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız uygulama öncesinde kalıp hazırlayarak bunu kullanabilirsiniz.
  • Köpük tabak ile kapkek yaptıktan sonra bunun üzerine desenli bant ile kaplama yapmanız gerekiyor. Şeklin belirgin olması için birkaç farklı renkte bant kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Kaplama yaptıktan sonra makas ile kenarlardaki fazlalıkları alarak dekoratif kapkek yapımını tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu sevimli kapkekin arkasına küçük bir mıknatıs ya da çift taraflı bant yapıştırarak bunu magnet olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz kapkeki bir karton tabağa yapıştırarak bununla mutfak için güzel bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda köpük tabak ve desenli bant ile kapkek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde oyuncak kek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sünger ile oyuncak kek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı Resimli Anlatım
Köpük Tabak ve Desenli Bant ile Kapkek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial